MENU

Як зберегти психологічну рівновагу і внутрішній баланс – радить психотерапевт

2521 0

Тривога за майбутнє (своє, своїх рідних та своєї країни), розгубленість – це абсолютно нормальні почуття, коли є соціальна невизначеність і політична напруга.

Вам може бути важко сконцентруватися на конкретних справах та виконанні буденних задач. А як справитись з таким станом і вберегти своє здоров’я – радить лікар-психіатр Андрій Карачевський, пише МОЗ України.

Зрозумійте свої почуття. Прислухайтесь до своїх почуттів і, головне, не бійтеся їх. Розуміння своїх почуттів дає змогу якнайшвидше шукати шляхи відновлення душевної рівноваги.

Намагайтесь не піддаватись паніці і не створюйте паніку. Намагайтеся зберігати критичність мислення, намагайтеся не емоційно, а інтелектуально оцінити ситуацію, будьте максимально уважними та сконцентруйте увагу на тому, що ви можете корисне робити.

Читайте також: Як читати погані новини і не впадати у відчай

Підтримуйте зв’язки з близькими. Не важливо, чи поділяєте ви політичні уподобання, ви зможете подискутувати про них пізніше, коли знизиться напруга. Не позбавляйте один одного підтримки, не відмовляйте один одному в увазі і доброму слові.

Знайдіть собі корисне заняття. Спокій і рівновага гарантовано підтримується, якщо у людини є чим зайнятися, особливо, якщо це заняття потрібно й іншим людям. Краще, якщо це заняття  є частиною своєї життєвої місії. Як перефразував Віктор Франкл Фрідріха Ніцше: "Той, хто знає навіщо жити, може витримати майже будь-яке як."

Вчасно їжте і відпочивайте вночі. Обов’язково снідайте та обідайте, вживайте побільше сезонних овочів та фруктів. Нічний сон дає змогу відновити сили, позитивно відображається на самопочутті.

Якщо ви нездужаєте – зверніться за медичною допомогою. Не запускайте хворобу, в стресі організм використовує свої ресурси швидко, і його потрібно підтримувати. Якщо ще не обрали свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра – зробіть це.

Якщо ви відчуваєте пригніченість, дратівливість, напругу, тривогу, якщо у вас порушився сон, якщо ви не справляєтеся з емоціями – зверніться за допомогою!

Читайте також: Собаки продовжують життя своїх господарів − дослідження

Якщо вам важко, зверніться по допомогу до тих, кому ви довіряєте і хто може підтримати вас: це можуть бути друзі, близькі, колеги, навіть просто оточуючі, дозвольте собі відчути їх турботу. Якщо така підтримка не допомагає, або її немає – зверніться до психолога або психотерапевта, вони допоможуть вам впоратися оптимальним чином.

Наприклад, майже у всіх обласних центрах працюють підрозділи Психологічної Кризової Служби (уточнити можна за тел: 096 7 300 100). Крім того, цілодобово працює телефон довіри "Ставропігіон" для підтримки тих, хто перебуває в кризовому стані: 096-000-15-58.

Психічне здоров’я важливе! Бережіть себе та своїх близьких.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини