MENU

Американська мрія стимулює до конкуренції та інновацій, українська – до кумівства та корупції

1713 4

Американська мрія є символом соціальної мобільності – можливості завдяки важкій праці досягти успіху незалежно від приналежності до соціального класу, статі, віку, або інших ознак. Чи існує українська мрія?

У своєму facebook Max Nefyodov написав повідомлення про колишнього керівника Служби автомобільних доріг пана Юлика, який замість догани за порушення умов проведення тендеру пішов на підвищення до центрального апарату Автодору. На жаль, такий випадок радше правило, ніж виняток. Схоже, це один з варіантів “української мрії”.

Американська мрія стимулює до конкуренції та інновацій. Бо в умовах чесної конкуренції перемогти можливо лише запропонувавши щось унікальне, чого немає в інших. Інновації підвищують продуктивність. Вища продуктивність - ключ до зростання доходів та економіки в цілому.

Читайте також: Скелет компанії: чотири кроки до покращення ведення бізнесу

Українська версія “соціальної мобільності” стимулює до кумівства та корупції. Наявність зв’язків та готовність платити хабарі для кар'єри в державному, а іноді і в приватному секторі часто важливіше за якісну освіту та досвід. Конкурентна перевага в бізнесі створюється не завдяки інноваціям, а замовленню конкурентів в силових та перевіряючих структурах, штучним бар’єрам для нових гравців.

В результаті, в Україні нівелюються стимули до розвитку нового та зростання вже існуючого бізнесу. Успіх досягається не завдяки інноваціям, а обмеженню конкуренції. Кумівство та корупція при просуванні по кар’єрній драбині знищують бажання інвестувати в освіту та людський капітал. Ті хто інвестують у себе або свій бізнес часто їдуть реалізовувати цей потенціал за кордон. Відсутність стимулів до інновацій та зростання бізнесу гальмує зростання продуктивності та, як наслідок, доходів та економіки в цілому.

Читайте також: 7 фраз, яких ви ніколи не почуєте від успішних людей

Низька соціальна мобільність живить почуття несправедливості та нерівності, роблячи українців легкою здобиччю для популістів. Популісти пропонують прості рецепти, які можуть давати короткостроковий позитивний ефект для добробуту окремих груп громадян, але шкодять економічному розвитку в довгостроковій перспективі.

В результаті значна частина українців ностальгує за контролем над цінами, гарантованою зайнятістю та ілюзією соціальної рівності радянських часів замість інвестувати у власний розвиток або розвиток бізнесу.

Як розірвати це порочне коло – формувати критичне мислення, розповідаючи про те, чому кумівство та корупція породжує бідність, а також будувати інститути, які забезпечуватимуть соціальну мобільність.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Дмитро ЯБЛОНСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини