Маляр: Якщо особа заробила в Україні пенсію, то навіть у разі добровільного вибуття з громадянства, право на пенсію в неї залишається
На одному з телеканалів запустили ось таке опитування глядачів - чи виплачувати українську пенсію тим, хто отримує російський паспорт?
91% глядачів відповідають – НІ.
Я сподіваюсь це не розпалювання ворожнечі і не дезинформація, а просто помилка редакторів, які не знають законодавства.
Простими словами це питання за змістом таке – чи повинна Україна порушити своє законодавство і перестати виконувати свої обов"язки щодо власних громадян?
Читайте також: У "ДНР" зафіксовано прийом заявок на російські паспорти
Річ у тім, що скільки б паспортів в людини не було, але якщо в неї є паспорт громадянина України, вона визнається саме громадянином України. А це означає, що між цією людиною і державою є взаємний правовий зв"язок. Держава не може припинити виплачувати пенсії особі, яка має на цю пенсію право. Навіть, якщо ця людина сепаратист і вчинила злочин проти України.
Я розумію, що багатьом зараз неприємно стало і небезпідставно, але ми ж прагнемо бути цивілізованою країною – а це базові соціальні гарантії.
Більше того, зароблена пенсія не прив"язана до нашого громадянства. Якщо особа заробила в Україні пенсію, то навіть у разі добровільного вибуття з громадянства, право на пенсію в неї залишається. Так само, як і в іноземців, які з іноземним громадянством в нас працювали, сплачували податки і заробили пенсію.
Читайте також: Кабмин признал незаконными российские паспорта выданные в ОРДЛО
p.s. я не називаю канал, бо редактори в мене в друзях, вони зрозуміють і виправлять. Думаю, це опитування продиктоване болем за Україну, але закон є закон.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки