MENU

ТОП-10 фактів із життя нового голови Конституційного Суду Наталії Шаптали

1379 3

14 травня судді Конституційного суду призначили новим головою суду Наталію Шапталу. В її біографії багато суперечливих фактів. Сергій Руденко в тексті для Еспресо.TV нагадує про найголовніші факти із життя нового голови КС України.

1. 60 років. Народилася у Донецьку. Юридичну освіту отримала у Алтайському державному університеті. Кандидат юридичних наук.

2. Пройшла шлях від юрисконсульта ДМЗ ім.Леніна до першого заступника голови Донецького апеляційного адміністративного суду. До 2010 року жила у Донецьку. 

3. Справжній кар’єрний злет Шаптали розпочався після перемоги не президентських виборах Віктора Януковича. У вересні 2010 року X з'їздом суддів України її було призначено суддею Конституційного суду. 21 вересня вона склала присягу, а вже за 9 днів проголосувала за повернення України до Конституції 1996 року. Де-факто Шаптала була однією із тих, хто сприяв узурпації влади Віктора Януковича.

Читайте також: Новообрана голова КСУ Наталія Шаптала голосувала за легалізацію незаконного збагачення та за розширення повноважень Януковича

4. У електронній декларації Наталії Шаптали за 2018 рік задекларовано 2 млн 873 тис. 807 грн зарплати, отриманої за основним місцем роботи в Конституційному Суді України, 14 тис. 316 грн зарплати, отриманої за сумісництвом в Національній академії внутрішніх справ та 72 тис. 370 грн пенсії. Також вона отримала 38 тис. 173 грн у вигляді відсотків за банківськими вкладами.

Її чоловік задекларував 46 тис. 177 грн пенсії, 74 тис. 332 грн відсотків за вкладом, а також 100 тис. грн за відчуження рухомого майна.

На рахунках у Наталії Шаптали 390 тис. 629 грн, $494 та EUR 2,086 тис., у її чоловіка - 10 грн, $1,532 тис. та EUR 4,165 тис. Крім того, чоловік Шаптали позичив торік громадянину України Руслану Мельничуку 1,2 млн грн.

У Наталії Шаптали в спільній власності з чоловіком є квартира в Києві (98 кв. м), придбана в 2011 році. Володіє будинком в с. Лісники Києво-Святошинського району Київської області (289 кв. м), дві земельні ділянки (139 кв. м і 1205 кв. м). Квартира в Києві (82,5 кв. м), нежитлове приміщення у Яремчі та два автомобілі Toyota Land Cruiser перебуває у власності її чоловіка. Ще два авто – у власності сина Віталія.

5. Чоловік Наталії Шаптали володіє 25% капіталу ТОВ "Захід Акватрейд" вартістю 26 тис. грн.

6. 2014 року, після Революції гідності парламент рекомендував президенту і зїзду через порушення присяги судді звільнити Наталію Шапталу з посади. Утім, цього так і не було зроблено.

Читайте також: Чи порушувала стаття про незаконне збагачення презумпцію невинуватості та про що забув КСУ

7.Наталія є одним із доповідачів у процесі щодо закону про люстрацію. Під час розгляду Конституційним Судом України питання конституційності закону про очищення влади (про люстрацію) з'ясувалося, що суддя Шаптала звернулася за отриманням експертного висновку на цей закон до народного депутата Сергія Ківалова.

8. Син Наталії – Віталій Шаптала є прокурором Київської місцевої прокуратури №1. Його дружина – Євгенія Шаптала також є прокурором Київської місцевої прокуратури №1. Інший син Шаптала – Євген – суддя Київського апеляційного господарського суду.

9. У 2017 році Наталія Шаптала увійшла у топ-100 найвпливовіших українок (61-а позиція) за версією журналу "Фокус".

10. 14 травня 2019 року Наталію Шапталу обрали головою Конституційного суду України. Строком на три роки. Утім, через чотири місяці – 21 вересня, її дев’ятирічний термін повноважень як судді КС спливає. Чи лишиться після цього на посаді голови Конституційного суду Наталія Шаптала, поки що невідомо. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини