MENU

Уряд затвердив два сценарії розвитку економіки на найближчі три роки. Обидва негативні – економіст

751 3

Обидва такі, що прирікають Україну бути і надалі найбіднішою країною Європи. Ба навіть більше, Молдова, з якою ми змагаємося за право не бути останніми, розвиватиметься за прогнозом МВФ швидше, ніж Україна. Відсталість посилюватиметься.

≈3% зростання — прийнятний рівень для економічно розвинутих країн, які головну ціль — подолати абсолютну бідність — вже досягли. «Що німцю (з його рівнем життям) добре, то українцю — смерть»: еміграція з України продовжуватиметься, ставлячи під загрозу саме екзистенційне виживання України. 

Читайте також: Як заробітчани впливають на економіку України

Для уряду, який би розумів цю загрозу, — це мало б стати приводом спробувати нову модель економічного розвитку на основі економічної свободи, а не тотального інтервенціонізму.

Врешті-решт, що робити давно і добре відомо:

1) Викорінити корупцію, покарати винних. Це не тільки питання справедливості, але і можливість суттєво поповнити держбюджет. За словами Давіда Сакварелідзе, який є найкращим кандидатом на посаду Генпрокурора, потенціал повернення награбованого лише за перший рік — $5 млрд.

2) Захистити права власності. Реформа правоохоронних органів та імпорт судів з господарського та комерційного права.

3) Справжні, а не фейкові реформи. Замість соціалістичних та популістичних реформ колишнього уряду, мають бути проведені ринкові реформи медицини та освіти. В основі пенсійної реформи — базовий дохід для літніх людей.

4) Нова фіскальна система. Податок з роздрібних продажів (20%), податок на доходи фізосіб (10%) за виключенням бюджетників та малозабезпечених, європейські акцизи та рентні платежі, митні тарифи (до 5%)

Читайте також: Наша країна стала донором кваліфікованих спеціалістів і тепер вже ми починаємо відчувати брак кадрів – журналіст

5) Гамівна сорочку для Уряду. Економічна Конституція, яка обмежить державні видатки 30% ВВП, державний борг — 20% ВВП, інфляцію — не більше, ніж 2% та заборонить дефіцит бюджету більше, ніж 2 роки поспіль.

6) Регуляторна гільйотина. Державні регулювання обігу грошей (мультивалютність), праці, капіталу, землі (запровадження ринку землі), бізнесу мають бути зведені до мінімуму.

7) Приватизація всього. За невеликим виключенням об’єктів, що не підлягають продажу та якими має керувати спеціальний державний орган.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Станіслав ЗОЗУЛЯ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини