MENU

Дорогу до президентового всевладдя відкрито. Що далі?

1424 1

Призначення терміну інавгурації на 20 травня по-різному сприйматимуть парламентарі та президентська команда.

Із позиції депутатів, які за цей термін проголосували, вони пішли назустріч новому голові держави й водночас продемонстрували, що не бояться розпуску парламенту. Тим паче, що ніяких правових підстав для цього немає.

Читайте також: Портников: Зустріч Зеленського з Додоном – перший крок до легітимізації "російського" статусу Криму

Із точки зору команди нового президента, парламент укотре виявив слабкість й об нього можна спокійно витирати ноги. Тим паче, що ця слабкість продемонстрована ​​навіть тоді, коли команді нового президента не вдалося активізувати прихильників на захист терміну інавгурації, якого вимагав Володимир Зеленський. І якщо за Зеленським не стоїть вулиця, а парламентарі його бояться – так кому цікаві такі парламентарі?

Зеленський, ясна річ, має всі політичні підстави розпустити парламент. І для того, щоб уникнути ухвалення нового виборчого законодавства, і для того, щоб зробити слухнянішим уряд, і для того, щоб зберегти ефект свого обрання президентом і сформувати нову більшість, яка може взагалі обійтися без коаліції. Зеленському та його оточенню потрібен контроль над парламентом, потрібна вся повнота влади. І це логічно, тому що без такої повноти немає сенсу обиратися президентом.

Читайте також: Коломойський почав просувати план Медведчука – Волошина

Найцікавіше почнеться після того, як цю повноту влади буде отримано, а соціальна ситуація громадян особливо поліпшуватися не буде. І тут уже майбутнє країни залежить від олігархів і їхнього телевізора. Якщо олігархам вдасться зберегти єдність, телевізор розповідатиме, як усе чудово, люди віритимуть, що винні попередники, Кремль чи Захід (винуватця виберуть на "стрілці" олігархів), а Україна досить швидко перетворитися на лукашенківську Білорусь. Із тією лише різницею, що в нас Лукашенка мінятимуть раз на п'ять років, аби зберегти у громадян ілюзію причетності до політики.

Ну, а якщо олігархи посваряться, як це бувало вже не раз, тоді на нас чекає буйство політики, мітинги, демонстрації, тонни компромату, повстання та втрата нових територій на сході. А потім нова консолідація, похорони, сльози, день вишиванки.

І новий Зеленський.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини