Україна – одна із небагатьох країн світу, в яких періодично фіксується значна доларова дефляція. ІНФОГРАФІКА
Зробив графік зміни середньої зарплати в доларовому еквіваленті з коригуванням на зміну купівельної спроможності долара в Україні (купівельна спроможність долара приведена до грудня 1996 року).
На графіку можна побачити, що з середини минулого року середня зарплата в доларовому еквіваленті вийшла на максимальні значення за своєю купівельною спроможністю.
Завдяки постійним девальваціям гривні Україна – одна із небагатьох країн світу, в яких періодично фіксується значна доларова дефляція.
Читайте також: Для кого Україна є раєм на землі. ІНФОГРАФІКА
Саме тому виходить ситуація, що в Україні 100$ в липні 2008 року за купівельною спроможністю – це лише 60,12$ в березні 2019 року або 58,67$ в грудні 1996 року.
Якщо проаналізувати всі країни світу, то Україна буде в переліку країн з найменшою доларовою інфляцією за останні 20 років.
Саме тому для тих, у кого доларові доходи, зараз Україна є фактично парадайзом на землі.
Проблема залишається лише в тому, що в Україні найменша середня зарплата в Європі і її співвідношення до стандартного споживчого кошика буде найменших серед всіх країн Європи.
Читайте також: Чи стрибатиме долар у травні-червні?
376,74$ середньої зарплати в березні 2019 року за купівельною спроможністю дорівнюють 367,67$ грудня 1996 року.
Розрахунки робились на базі офіційних даних про споживчу інфляцію в Україні, щодо якості розрахунку цього показника в Україні зроблю в майбутньому окремий пост.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки