MENU

У разі дострокових виборів улітку новий парламент матиме мандат не на п'ять років – Магера

3064 3

У цьому дописі не аналізую наявність, а точніше – відсутність конституційність підстав для дострокового припинення повноважень Верховної Ради України восьмого скликання. Для мене це давно очевидно.

Зверну увагу на зміст частини першої статті 77 Конституції України: "Чергові вибори до Верховної Ради України відбуваються в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень Верховної Ради України".

Читайте також: Дорогу до президентового всевладдя відкрито. Що далі?

У разі, якщо влітку відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України дев’ятого скликання, то чергові вибори до Верховної Ради України десятого скликання мають відбутися 29 жовтня 2023 року.

У разі, якщо 27 жовтня 2019 року відбуваються чергові вибори до Верховної Ради України дев’ятого скликання, то (з урахуванням початку роботи парламенту дев’ятого скликання у листопаді-грудні 2019 року) наступні чергові вибори до Верховної Ради України десятого скликання мають відбутися 27 жовтня 2024 року.

Читайте також: Цифри сповіщають про тотальну зміну політичної риторики в Україні

Простіше кажучи: парламент, обраний у жовтні цього року, матиме мандат на п'ять років; натомість парламент, обраний улітку цього року, матиме мандат на чотири роки та приблизно на три-чотири місяці.

Проста арифметика.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій МАГЕРА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини