MENU

Економіст: Хто обґрунтував, що вчитель пенсійного віку працює гірше, ніж молодий вчитель?

1260 1

Укотре про одне й те саме. Хто, де, і як обґрунтував, що вчитель пенсійного віку працює гірше, ніж молодий вчитель?

Нероб і таких, кого на десятки метрів не можна допускати до учнів, є достатньо і серед пенсіонерів, і серед молодшого покоління педагогів.

Які в нашій освіті є критерії оцінювання якості роботи вчителя, щоб застосовуючи їх в кожній конкретній ситуації, можна стверджувати, що один вчитель працює гірше, а інший – краще?

Таких критеріїв немає і ніхто над ними працювати не хоче багато років.

Чому вчителі-пенсіонери є бельмом на очах для багатьох чиновників, які на своїх посадах, незважаючи на порівняно молодий вік, вже давно стали маразматиками і мають бути негайно відправлені у відставку?

Читайте також: Квантові парадокси української освіти. Експерт пояснив, чому дедалі частіше студенти пропускають заняття

Та тому, що наукою і практикою давно доведено: не вік є визначальним у якості роботи педагога чи керівника школи, а зовсім інші чинники. Але над тими чинниками потрібно дуже багато працювати, починаючи від розроблення принципів і критеріїв оцінки праці вчителя і, закінчуючи запровадженням диференційованої системи оплати його праці за результатами роботи незалежно від віку.

Працювати ж над цим чиновникам не хочеться. Або не здатні. Набагато легше створити видимість нової кадрової роботи, граючись проблемою пенсіонерів у освіті. Яка була, є і буде завжди. Ото і витягують її періодично, як Тузик улюблену ганчірку, особливо в контексті написання всіляких прожектів (програм). Чим оті чиновники й займаються. Замість справжньої роботи із кадрами.

Абсолютно переконаний, що ця програма в контексті боротьби із засиллям пенсіонерів у школах ніколи виконана не буде. Тож чиновники попіаряться, порозганяють хвилю видимості своєї бурхливої діяльності – та і заспокояться. До написання нової програми. А вчителі-пенсіонери, яких звільнять або яким створять умови для звільнення, за бажання без роботи не сидітимуть. Репетиторством у багатьох випадках займатися краще і вигідніше.... Хто в школах працюватиме? Черга бажаючих велика? Замість пенсіонерів у школи чиновники перейдуть працювати? І висновок.

Читайте также: Ви не зможете ніякими вмовляннями схилити молодь підтримувати ваші архаїчні освітні пріоритети – експерт

Думаю, що для освіти було б набагато краще, якби негайно відправили на пенсію чи поганою мітлою погнали б з держслужби чиновників, котрі продукують подібні програми. Не у пенсіонерах-вчителях сутність всіх освітянських проблем, а у чиновниках, які тими вчителями керують, особливо, на місцях.

Немає поганих армій, а є погані полководці», – такі слова, начебто, колись сказав Наполеон. Не знаю, чи казав він їх, але в тому, що вони об’єктивно відображають ситуацію в нашій освіті, то це так.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ігор ЛІКАРЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини