MENU

"Реформатори" від медицини "підбираються" до Дитячої клінічної лікарні – Косаківський

644 0

"Реформатори" від медицини вже "підбираються" до Дитячої клінічної лікарні № 7 Печерського району по вулиці Підвисоцького. 

Підготовлено проект рішення Київради про її ліквідацію і приєднання до міського центру дитячої нейрохірургії. Карнегі наче про цей випадок казав: "Якщо хочете дістати мед, не треба перекидати вулик". Центр нейрохірургії важливий, хто ж заперечує, але навіщо знищувати дитячу лікарню Печерського району?  

Люди обурені, вже збираються 29 травня мітингувати перед КМДА. Я також такого кроку не підтримую, бо знаю, як важко цей медичний заклад давався району. Особисто був до цього причетний. 

Розпочалося все ще в кінці 1980-х, коли районна влада, яку я мав честь тоді очолювати, взялася за вирішення проблеми нестачі гідних умов для лікування дітей. Підібрали земельну ділянку для майбутнього будівництва. 

Читайте також: В Україні скасовано вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію від кору

Але, оскільки вона належала військовій частині, вибивати дозвіл довелося в Москві в Міноборони СРСР. Я висадив туди десант з двох жінок – Ліни Білоконь і Оксани Маслюк (секретаря райкому та заступника голови виконкому), бо генерали ніяк не хотіли погодити будівництво. А перед ними вони не встояли, зглянулися, і підпис-погодження ми таки отримали. 
Почався пошук коштів і проектування. 

Коли я вже очолював міську владу, 18 квітня 1996 року підписав розпорядження Київської міської державної адміністрації № 573 про затвердження проекту дитячої клінічної лікарні по вул. професора Підвисоцького в Печерському районі м. Києва та початок її будівництва.

Напередодні Дня Києва того ж року заклали перший камінь в це будівництво. 

Але нова влада, що прийшла внаслідок перевороту 1996 року до столичного керма, втратила інтерес до цього об’єкту. Напевно тому, що не могла в даному випадку приписати собі це, як власне досягнення. Вона тоді захопилась будівництвом помпезних пам'ятників та перекладанням бруківки на Хрещатику, і забула про все інше.

Читайте також: Голова Служби здоров’я не впевнений, що програма "Безкоштовна діагностика" запрацює з 1 липня

Тому я, вже будучи народним депутатом, звернувся з запитом до уряду. Завдяки цьому у плані соціального і економічного розвитку України на 2001 рік за рахунок державних централізований капітальних вкладень були передбачені кошти для будівництва цього, вкрай необхідного для маленьких киян об'єкта. І далі він вже не випадав з державних планів. 

Але міська влада й надалі не надто опікувалася його будівництвом, усіляко його зволікала. 

І лише в 2006 році, коли вона змінилася, спільними титанічними зусиллями цей медичний заклад став до ладу. І у новій лікарні були створені всі необхідні умови для роботи медиків та для лікування і реабілітації їхніх маленьких пацієнтів.
Навіщо це руйнувати?

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Леонід КОСАКІВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини