MENU

"Говоріть зі мною по-українськи": відчуйте різницю між "просити" і "вимагати"

3006 0

"Поговоріть зі мною по-вкраїнськи, я так давно живу на чужині " – співає Кодлубай Мирон. І коли людина за кордоном просить про це, то сприймається таке прохання нормально.

Згадую, як в Афінах пані Надія обіймала мене, коли почула, що я по телефону розмовляю українською. Потім запросила мене до себе в гості і все не могла зі мною наговоритися. Поїхала вона на заробітки давно, заробила там на квартиру, потім ще на щось для дітей, а тепер уже й не знає, чи повертатися чи ні.

В Україні ніби вже й не потрібна нікому – діти виросли, друзі по світу на заробітки розлетілися. А тут в Афінах ніби й потрібна... та не та потрібність, не стовідсоткова...

Читайте також: Наш лінгвоцид: пригадати українську мову та її репресовані слова

Є у неї коханий грек Костас, та от тільки кохання те пригнічує....бо й дружину свою не полишає, і її любить. Бачила я Костаса – красивий, турботливий, саме привіз їй продукти, запросив її на вихідні на відпочинок разом. 

Потім я пояснила Надії, що дружину свою Костас не залишить в такому віці, вже під 60. Але не могла й радити нічого. То її життя, їй вирішувати....

Згадую я про ту пані Надію частенько, фактично кожного разу, коли мушу в Україні вимагати говорити зі мною українською. Я недаремно написала на початку розповіді, що за кордоном мною нормально сприймається прохання поговорити українською. А от чому в Україні я маю просити говорити зі мною українською?

Читайте також: Розмовляйте українською, почувайтеся українцями – письменниця

Чуєте абсурдність постановки питання – просити в Україні говорити – українською!!! Тому я і не прошу, а вимагаю! Маю право! Як громадянка, законослухняна, поважаюча Конституцію, український народ, мову, традиції, історію. А от москвороті не мають права вимагати говорити тут московською, вони можуть тільки попросити!!!

Будь ласка, пам'ятайте про цю різницю – просити і вимагати. Ніхто на своїй, Богом даній землі, не мусить просити говорити з ним мовою, визначеною Богом саме для цієї території і цього народу! Бо ніхто не має права зневажати мову народу, якого тут Бог поставив берегти цю мову і територію.

Ніхто – ні президент, ні зайда, який прибився сюди і був гостинно прийнятий та нагодований. Давайте відсіч усім, хто зневажає вашу мову, а, отже, і вас.

Не топчіть своє коріння...

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Тамара ЛОЗОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини