MENU

Всі технікуми і коледжі України поза законом?

1729 3

Тернопільський коледж харчових технологій і торгівлі

Поки українська громада аналізує призначення і виступи нового Президента, депутати судяться за 3 місяці депутатської недоторканності, прем'єр-міністр розміщає політичну рекламу, десятки тисяч викладачів і студентів щонайменше 69 технікумів і 17 коледжів з тривогою чекають на свою майбутню долю.

Як відомо, рідний уряд за підтримки утаємниченої коаліції в бюджеті на 2019 рік поставив всі технікуми і коледжі України поза законом. 

Читайте також: Потрібен новий погляд на реформу шкільної освіти, – думка

Протягом року МОН намагалося знайти тимчасові механізми, бодай часткового фінансування цих закладів, проте від 1 листопада – державного фінансування точно не буде.

Після багатомісячних дискусій ВР 14 травня ухвалила в першому читанні Законопроект "Про фахову передвищу освіту" і нині овітянська спільнота чекає на ухвалення Закону в цілому та відповідно підтримку Урядом і підписання Президентом.

Коротко і популярно кажучи, ціна питання врятування технікумів і коледжів України – 800 млн. грн на рік! Для порівняння: фінансування партій Порошенка, Яценюка, Тимошенко, Ляшка, Садового, Бойка і ВІлкула в 2019 році коштує нам 566 млн. грн.; політична реклама Гройсмана – 36 млн. грн., фінансування охорони високопосадовців – 1 млрд. 203 млн.

Читайте також:  Як сучасні діти обирають професії – спостереження

Переконаний, що колективи технікумів і коледжів, багато з яких я маю честь знати, отримають законний статус і державне фінансування, бо нині у містах і містечках вони єдині, хто не лише навчає, а й виховує молодих українців та українок, здебільшого з бідних сімей, нашої рідної країни.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Микола ТОМЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини