MENU

Що почитати: поради від суперзірок Книжкового Арсеналу-2019

1569 0

У столиці в розпалі IX фестиваль «Книжковий Арсенал», куди завітали й знані зіркові українці. «Освіторія» поспілкувалась зі знаменитостями про улюблені книжки, які вони читають самі та дізналась, що купують своїм дітям та онукам.

Лілія Гриневич, міністр освіти України

Мені подобаються книги, в яких доступною мовою говорять про складне. Одна з таких — «Книжка, яка нарешті пояснить тобі геть усе про батьків» автора Франсуази Буше.

Є тенденція, яка мене дуже тішить у дитячій літературі: сучасні книжки можуть неабияк мотивувати дітей і виховувати в них культуру читання. Це інструмент, який допомагає розвитку мислення та критичного думання.

Статистика свідчить, що українці читають вкрай мало, на жаль. Є такі, які жодної книги не прочитали протягом року. Це потім впливає і на ті рішення, яке приймає наше суспільство.

Один із найбільших викликів для школи — прищепити любов до читання, адже візуальна інформація легка та швидка до засвоєння на відміну від книги, яка потребує роботи, енергетичних затрат. Дитяча книга має бути цікавою! Ось наприклад, ми зробили хрестоматію з літератури для початкової школи, де повністю змінили концепт підбору творів. Тепер там набагато більше творів сучасних письменників, щоб діти могли читати тексти, пов’язані з їхнім життям.

Дуже сподобалась книга Тетяни Стрижевської «Де ESC з моїх халеп?». Смішно про любов і ЗНО. Героїня — дівчинка, яка має складати ЗНО і саме в цей вона закохалась. Назріває драма… Історія цікава, написана добірною українською мовою. Раджу і вам.

Петро Порошенко, п’ятий президент України
Марина Порошенко, голова Українського культурного Фонду

Петро Олексійович розповів «Освіторії»:

З того, що я точно знаю — дітям дуже припала до душі книга Айн Ренд «Атлант розправив плечі». Також обговорювали зі мною книгу, що теж сподобалась і глибоко вразила — «Стів Джобс» Волтера Айзексона (в основі цієї біографії — бесіди із самим с Стівом Джобсом, з його родичами, друзями, ба навіть ворогами та суперниками, — «Освіторія»).

А ось мої онуки читають дитячу літературу, яку я минулого року придбав на «Книжковому Арсеналі». І це найкращі у світі книжки, я в цьому певен!

Читайте також: Книжка-подія, що може ввійти в історію нашої літератури

Пані Марина додає:
Діти читають багато, але ця література — переважно англомовна. Переважно світові літературні бестселери, назви яких треба запитувати окремо в кожного, бо я й не запам’ятаю.

Іван Малкович, поет, очільник видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

В мене є кілька ідей для батьків, які хочуть порадувати своїх дітей чудовими книгами. Я отримав неймовірну естетичну насолоду та чи не найбільше за останні два роки натхнення, редагуючи роман нідерландської авторки Тоски Ментен «Мій братик мумія і золотий скарабей». Чудесна книжка! Тільки уявіть, в сиву давнину помирає син фараона. Важливо, що це дуже нетравматично описано для дитини.

І вже в наші дні безстрашний шофер перевозить три мумії до головного музею Нідерландів. В його машину потрапляє блискавка і починаються дива. Далі спойлерити не буду;)

Не пропустіть найгарячішу суперновинку, бажану для всіх дітей, підлітків і дорослих. Зустрічайте — щойно з-під друкарського станка: «Гаррі Поттер: Історія магії». Ми називаємо цю книгу «щедро ілюстрованим дивом», адже деякі малюнки — з магічної літератури Англії, і їм вже більше, ніж 500 років! В книзі — замальовки та чернетки рукописів Джоан Роулінг, всі її перші задуми.

Наполегливо раджу придивитись до товстелезної книги «Шерлок Голмс: повне видання у двох томах», адже це перший в Україні повний переклад творів Артура Конан Дойла про пригоди Шерлока. Ви будете в захваті від перекладу, який зробив талановитий вчений і перекладач Володимир Панченко. Фішка видання — оригінальні ілюстрації кінця XIX — початку XX століть, запозичені з прижиттєвих видань творів письменника.

Євген Нищук, міністр культури, народний артист України

Інтерес до читання в дітей можна викликати лише власним прикладом. Мій син Олекса вже дорослий (йому 24), але раніше проблема «гаджет чи книжка» і в нашій оселі була актуальною, тому я намагався зацікавити його читанням за допомогою коміксів. Це просто і дієво: молодь живе в «кліповому» форматі, де картинка + влучна цитата = гарне запам’ятовування юним читачем. Особливо, якщо той — візуал.
Зверніть увагу на графічний роман за мотивами творів Івана Франка «Герой поневолі».

Зараз син читає літературу… про велосипеди. Привіз йому велетенську ілюстровану енциклопедію англійською мовою, і це захопило його шалено.

Ще одна невеличка хитрість для батьків. Не забороняйте дітям користуватись гаджетами. Розкажіть про те, що очі втомлюються і їм варто давати перепочинок. Паралельно в цей час можна «перемикатися» на іншу діяльність — в тому числі, на спілкування із живою книгою.

Якщо чесно, в основному я читаю в основному підзаконні нормативні акти — сміється Євген Нищук. — Але те, що вразило з останнього — збірка ключових промов відомих людей, які зіграли велику роль в історії — «Слова, що лунають крізь час». Тож надихаюсь промовами Черчилля, Кеннеді, Обами, Нельсона та інших.

Якщо не читали книгу Софії Андрухович «Фелікс Австрія» — дуже рекомендую: чудове поєднання романтизму та абстракції, історія теперішнього Івано-Франківська під владою Австро-Угорської імперії.

Євген Клопотенко, ресторатор, автор проекту зі зміни шкільного харчування Cult Food

Я людина, яка по-хорошому схиблена на кулінарії, тому й читаю переважно шедеври літератури з кулінарного мистецтва. Приєднуйтесь до моїх лав, аби розширити горизонти та балувати смакові рецептори близьких суперовими стравами.

Отож, «біблія» для всіх гурманів — теперішніх та майбутніх — «Абетка смаку» авторів Ендрю Дорненбурга та Карен Пейдж. Справжні майстри не бояться експериментів і вас навчать тому ж. У книзі описані принципи, засвоївши які, ви станете втілювати в життя надто сміливі гастрономічні фантазії. Так, буде гаряче!

Читайте також: Теорія ігор та концепція хаосу: 7 нон-фікшн бестселерів, які можна буде знайти на Книжковому Арсеналі

Є чому повчитись і в шеф-кухаря Рене Редзепі, чий ресторан двічі визнавали найкращим у світі, написав неймовірну книгу «Noma. Місце і час скандинавській кухні», яка добряче розбурхає знуднілі рецептори.

Чарльз Спенс і Хестон Блюменталь не так давно презентували магічне видання «Гастрофізика. Нова наука про харчування». Вони стверджують, що задоволення від їжі та враження від страви формуються не в роті, а в голові. Я згоден, а ви? Прочитайте і подивіться на смаколики в тарілці зовсім іншими очима.

Я і сам нещодавно став автором книги, назва якої надто промовиста: «Зваблення їжею». Це більше, ніж про їжу, — обіцяю кожній і кожному, хто захоче приготувати щось за моїми рецептами. Це для тих, хто навіть ніколи не стояв біля плити. Емоції ви відчуєте навіть від прочитання, а коли приготуєте — ці емоції подвояться!

Там все просто, але з такими секретиками, які допоможуть створити ситуацію «за вуха не відтягнеш»: вишнево-горіхова вівсянка чи легкий суп із запечених овочів, пиріг з маком і м’ятою, сирна запіканка з полуницею, корисна піца для ваших діток. Насолоджуйтесь!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олена ЮРЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини