MENU

Як знайти і втримати баланс між роботою та життям: 7 порад підприємиці

581 0

Перевага будь-якої зі сторін заважає людині бути щасливою. Рано чи пізно всі ми стикаємося з тим, що треба чесно та чітко розподілити свій час, щоб не страждати від його нестачі, як би парадоксально це не звучало.

Гармонійно побудований графік, визначаючи те, що є цінним і важливим для нас, допомагає бути максимально ефективним, наповненим, проживати повноцінно усі свої соціальні ролі і дає потужний поштовх у розвитку.

Як не загубитися зі своїми істинними бажаннями та потребами у рутині справ? Як знайти гармонію в цьому вирі подій?

Я близько 15 років займаюся бізнесом і виробила для себе 7 дієвих правил.

1. Поки не навчишся керувати своїм часом, він керуватиме тобою. Визначте для себе максимально комфортні рамки, яких зможете дотримуватися у повсякденному житті.

Для мене оптимальним є відсоткове співвідношення часу.

Читайте також: Все вирішує мозок, або На що впливає якість нашого сну

Якщо взяти рік, але з розумінням, що бувають періоди з перекосом пріоритетів, то в середньому мій баланс протягом року виглядає так:

– 30% – робота;

– 20% – час на себе, перезавантаження, відпочинок;

– 10% – час для розвитку, навчання;

– 40% – сім'я (але потрібно розділяти час з чоловіком і дітьми).

Безумовно, кордони завжди можуть рухатись через форс-мажори, але є непорушні правила.

Перше: сімейний час не дорівнює часу з чоловіком.

Проводьте іноді дозвілля з чоловіком окремо від дітей, тому що з ними ми "граємо" в маму і тата, а бути чоловіком та дружиною можемо лише окремо.

І свято шануйте час для себе – це саморозвиток і взаємодія зі світом.

Лише наодинці з собою ми можемо пізнати себе, свої цінності, пріоритети і бажання.

2. Ви є там, де "живуть" ваші думки – стежте за ними. Обов'язково враховуйте, скільки часу і коли ви думаєте про роботу.

Навіть граючи з дітьми, ти можеш подумки бути у справах, і це перемикання соціальної ролі буде несправжнім і неефективним.

Важливо вміти відключатися і чесно розділяти час, щоб повноцінно відпочивати від рутини, наповнюючись новими емоціями.

Повірте, іноді дуже корисно в стилі Скарлетт О'хари подумати про "це" завтра.

Життя завжди буде влаштовувати якісь непрості ситуації, важливо не занурюватися в них, а перебувати над ними і спостерігати.

У будь-якій ситуації потрібно розуміти, де закінчується наш вплив, а де це просто життя.

Якщо ми зробили все, що в наших силах, навіщо вже хвилюватися і думати про це постійно?

Ми живемо або в майбутньому, або в минулому і часто чуємо, як швидко біжить час, і, здається, все було як вчора.

Потрібно свідомо проживати прямо тут, де ми знаходимося, усвідомлювати все, що ми робимо, без думок і вирішень інших ситуацій.

Цього дня вже не буде. Коли потрібно знайти відповідь, вона сама прийде. У чистому розумі вона точно буде правильною та чіткою.

3. Делегуйте на деякий час свою роботу замість того, щоб віддавати цьому особистий час. Щоб не нести роботу додому і не перевантажувати себе і рідних своїм графіком, треба максимально делегувати можливі без вашої участі процеси.

Коли проект запущено, я приділяю роботі лише 15% часу і даю підлеглим можливість прийняти на себе відповідальність та відчути її.

Безумовно, іноді форс-мажори вимагають включення на 100%, але це винятки.

Є періоди, коли робота приносить максимальне задоволення і хочеться не виходити з цього процесу. У цей момент виконуєш щосили усі завдання, і це круто!

Дозвольте цьому бути деякий період, але потім потрібно все збалансувати і добрати в інших секторах життя, інакше там може статися провал.

У відносно спокійні періоди треба гармонізувати своє життя, щоб потім не озиратися назад і не шкодувати про втрачені розмови та можливості, загублені в робочій метушні.

4. Ритуали і правила – найкращі органайзери. У кожного з нас є свої правила в житті. Заручіться їх підтримкою – нехай ваші правила поведінки допоможуть вам отримувати від життя максимальне задоволення.

Якщо хочете додати в своє життя щось корисне, якісь заняття чи хобі, розплануйте по днях або тижнях те, що ви робите завжди, а інше можна вибудувати навколо цього.

Особливо важливо робити те, що вас наповнює. Наприклад, мій кращий емоційний заряд – це мчати на коні галопом по осінньому або весняному лісу, я завжди планую і вибудовую свій графік до та після цього.

5. Керуйте своїм ставленням до ситуацій, щоб вони не керували вами. Якщо ви прокинулися, і у вас немає проблем, це означає, що ви померли (Адізес).

Труднощі будуть завжди, проте, людина найсильніше страждає тоді, коли не згодна з чимось у своєму житті.

А якщо всі ситуації приймати як навчання і спостерігати за ними, то, навіть маючи проблеми, можна залишатися в гармонії.

Ми розвиваємося і зростаємо не в комфорті, це можна сприймати як похід до спортзали – з кожним тренуванням гантелі будуть важчими, а тіло сильнішим.

Якщо в нашому житті виникла певна ситуація, значить у нас є сили впоратися з цим завданням.

Головне в неї не занурюватися, а бути над нею і знати, що коли-небудь це закінчиться, все тимчасово у нашому світі.

Коли проблема вирішена, ми стаємо сильнішими і мудрішими.

6. Медитація та природа: тиша і є гармонія. Медитація важлива для внутрішньої гармонії. Медитативний процес у кожного відбувається по-своєму.

Хтось спостерігає за природою. Комусь, щоб максимально розвантажити голову, треба піти в йога-студію і попрацювати з тренером.

Але єдине правило для всіх: розум потрібно час від часу зупиняти, потік думок не повинен вами керувати.

Розум постійно щебече, і на це йде дуже багато енергії. Спробуйте керувати цим потоком, призупиняйте його – і побачите, як багато з'явиться енергії та потрібних інсайтів.

Читайте також: Как побороть хроническую усталость и снова получать удовольствие от жизни?

Часто доводиться чути, що немає часу на перебування на природі, але це помилкове переконання.

Природа в результаті заощадить ваш час, даючи потужний заряд сил і натхнення.

Мене ніщо так не наповнює енергією, як спостерігати за світанком або заходом сонця. Це все важливо для нас, а для чого ми тоді живемо? Для рутини в гонитві за витрачанням грошей на щось непотрібне?

Прогуляйтеся в парку, лісі, біля озера або просто проведіть вечір у мовчанні зі свічками та музикою.

Звичайно, спочатку буде бажання схопити телефон і потонути в соцмережах або включити телевізор, але – головне перебороти це і знайти тишу в собі, там і ховається наше щастя.

7. Беріть відповідальність за своє життя. Ми самі несемо відповідальність за наше життя.

Нам обирати, чи хочемо ми бути щасливими і робити щасливими своїх близьких або нестися у вирі постійних подій, які ми самі робимо значущими, знецінюючи те, що насправді важливо для нас.

Хвилювання – єдине, що стоїть між звичайними буднями та істинним щастям. І у нас є інструменти, як з цим впоратися і жити в повній гармонії з самим собою.

Адже якщо ми щасливі, ми робимо щасливими й оточуючих нас людей, й наших близьких.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Наталія ШМІГЕЛЬСЬКА для УП. Життя


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини