MENU

У мене для вас погані новини. Бо, найімовірніше, ви скоро залишитесь без роботи – експерт

4285 3

Сьогодні я вирішив розповісти дещо цікаве, яке, можливо, змінить ваше життя, а можливо, ні, – все від вас залежить. Моє завдання – лише підштовхнути.

Ви хто? Так, ви по професії хто? Будівельник? Юрист? Вчитель, програміст, журналіст, водій? А може, державний службовець чи в банку працюєте? А можливо, ви взагалі студент? Впевнений, тут зібралась велика аудиторія з людьми різних професій. І у мене для вас погані новини. Бо скоріш за все скоро ви залишитесь без роботи.

Саме так. І немає різниці, в якій компанії ви працюєте чи яка престижна зараз у вас робота. Річ у тому, що світ змінюється, і якщо ви не підлаштуєтесь під нього, скоріш за все він не буде підлаштовуватись під вас. Якщо це читає студент, він думає: "Нічого страшного, в мене ще купа часу, я ще встигну перевчитись!".

Але справа тут не у "перевчитись". Якщо ще у 70-х роках обсяг усієї інформації в світі збільшувався вдвічі кожні 24 роки, то сьогодні він збільшується вдвічі кожні 12 днів. Ви готові до такого? Гадаю, що ні. І не треба, бо сьогодні суспільство працює по-іншому: не треба вчити все, треба знати, де це можна знайти.

Читайте також: Я никакого "зубожіння" не наблюдаю. Но наблюдаю объявления о работе, которая никому не нужна – предприниматель

За 15-20 років у розвинених країнах, я впевнений, навряд чи хтось буде складати іспити та перевіряти знання написанням самостійних чи письмових робіт. Пройде не так вже і багато часу, коли у всіх сферах діяльності будуть цінити такі якості, як критичне мислення, стресостійкість, вміння бути лідером, вміння шукати та знаходити нестандартні підходи до вирішення проблем і головне – мати емоційний інтелект. Ви знаєте, що це?

Емоційний інтелект – це, в першу чергу, показник нашої здатності до спілкування, вміння усвідомлювати свої емоції та розуміти почуття інших людей. І якщо сьогодні багато роботодавців роблять ставки на IQ, який відбиває здатності лівої півкулі нашого мозку, що відповідає за логіку і раціональне мислення, то пройде не так багато часу і ставки будуть робити на ЕQ – той самий емоційний інтелект, який вимірює інтуїтивне мислення, емоційність.

Думаєте, що це не так, але при прийнятті на будь-яку роботу вже сьогодні роботодавці перевіряють soft skills – це ті самі уміння, які перерахував раніше. Як їх розвивати? Питання хороше, однак скоріше його треба поставити самим собі, а також системі освіти. Справа в тому, що сьогодні усі дорослі вже привчають малечу до того, що, наприклад, вивчити 20 правил чи теорем – це навчання, а ось такі предмети, як малювання, психологія – це втрата часу.

Читайте також: Яку зарплату просити у роботодавця

Але це кардинально невірно. Наприклад, в Японії урокам малювання приділяють особливу увагу, вважаючи, що завдяки їм в сукупності з каліграфією розвивається дрібна моторика, підвищується загальний рівень як IQ, так і ЕQ, а також формуються креативне мислення, нестандартний підхід і ставлення до навколишнього світу.

Ми дуже далекі від розуміння того, що реально важливо для наших дітей. Ми не менш далекі від усвідомлення того, що має бути пріоритетом для нас, якщо наступні 15-20 років ми хочемо розвиватись та не лишитись безробітними. Тим більше, що зараз є купа можливостей для цього. Читайте літературу нон-фікшен, відвідайте курси, більше приділяйте уваги не рутинній роботі, а краще – робіть собі виклики, ставте себе в незручні умови праці та знаходьте вихід. Рутинну працю в комфортних умовах скоро автоматизують. І ті самі банківські чи державні службовці, юристи, маркетологи, журналісти, водії та будівельники залишаться без роботи, якщо не почнуть вдосконалювати себе вже зараз.

І якщо ви дочитали до кінця і думаєте, що це маячня, поговоримо за 10-15 років. Переконаний, що ті, хто прислухались, скажуть дякую! На зв’язку!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Павло МОРОЗ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини