Навіщо індійські школярі платять пластиком за навчання у школі?
В індійському штаті Ассам, неподалік Гімалаїв, місцеві активісти Партіма Сарма та Мазін Мухтар відкрили школу, де діти платять за навчання пластиком.
У такий спосіб вони очищують територію біля своїх домівок та отримують можливість вчитися, пише Forbes.
Причиною введення сміттєвої плати стало спалення місцевими пластику та пластмаси взимку, щоб зігрітися. Індійці не знали, що це небезпечно для навколишнього середовища та здоров’я. Аби запобігти цьому, Партіма Сарма та Мазін Мухтар вирішили розповідати дітям і дорослим з бідних родин про небезпеку сміття та його вплив на екологію.
Читайте також: На Філіппінах випускників зобов’язали висаджувати по 10 дерев перед отриманням диплому
Згодом відкрили школу, в якій замість оплати ввели збір пластику. Щотижня учні вишиковуються з пакетами для сміття, аби заплатити за своє навчання. Зібрані відходи викладачі сортують і здають на переробку.
Такий підхід допоміг бідним родинам економити та зробив можливим їхнє навчання в школах. До того діти замість уроків ішли працювати на кар’єр. Тепер вони отримали можливість ще й заробляти на смітті.
Читайте також: Всесвітній фонд дикої природи запустив стрім, де пластикова пляшка розкладатиметься 450 років
У школі крім звичайних предметів викладають прикладні: встановлення сонячних панелей, столярна справа, електроніка тощо.
Школу заснували 2016-го. За три роки кількість учнів зросла від 20 до 100. До неї приймають учнів віком від 4 до 15 років.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки