MENU

Хто відповідає за дитячі майданчики?

427 0

Наскільки небезпечно на сучасних дитячих майданчиках і хто нестиме відповідальність, якщо дитині буде загрожувати небезпека? Давай розберемося.

Дитячі майданчики – це свіже повітря, ігри, друзі та активне дозвілля для малечі. Однак щороку тисячі дітей, граючись на дитячих майданчиках, отримують поранення різного ступеня тяжкості. Влітку рівень травматизму підвищується на 20%. Виникає логічне запитання. А хто взагалі відповідає за це: батьки, держава чи конкретна особа?

В українських законах є поняття «балансоутримувач». Це власник або юридична особа, яка за договором із власником утримує на балансі майно, сплачує за своєчасне проведення капітального та поточного ремонту й утримання, а також забезпечує управління цим майном і відповідає за його експлуатацію відповідно до законодавства України. Ним може бути комунальне підприємство, ОСББ, конкретна компанія тощо.

Читайте також: 5 років Кличка: що мер обіцяв киянам і що з цього виконав

Візьмемо для прикладу Рішення Київської міської ради «Про Правила благоустрою міста Києва», де зазначено, що балансоутримувачі зобов’язані проводити (за потреби, але не менше одного разу на рік) відновлення зовнішнього вигляду дитячих майданчиків. І, що важливо, пункт 44 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» вказує на відповідальність: балансоутримувач може бути оштрафований за статтею 152 «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Читайте також: На столичній Борщагівці затопило окропом дитячий майданчик, авто провалилося під землю. ФОТО, ВІДЕО

Якщо трапився нещасний випадок, коли серйозно постраждала дитина, варто зробити таке: сфотографувати місце події, записати номери телефонів свідків, зібрати виписки з лікувального закладу, квитанції про їх оплату й квитанції з аптек. Далі – звернутись із цивільним позовом у кримінальній справі про відшкодування матеріальних і моральних збитків. Цей позов потрібно пред’явити балансоутримувачу дитячого майданчика. Щоб подати скаргу на пошкодження дитячого майданчика, можна звернутись до контактного центру свого міста, де у вкладці «Звернення громадян» треба описати проблему. Так можна дізнатись, хто є балансоутримувачем, і вирішити проблему.

Якщо у твоєму дворі, школі або деінде в місті варто негайно відремонтувати майданчик, починай діяти вже зараз!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Марта КИРИЛЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини