MENU

Із Жуковим у Харкові немає правової колізії: УІНП відповів речниці Зеленського

1377 2

Український інститут національної пам'яті відреагував на заяву речниці Володимира Зеленського Юлії Мендель щодо знесення пам'ятника Георгієві Жукову в Харкові. Позицію УІНП оприлюднив його голова Володимир В'ятрович

Пам’ятник Жукову підпадає під декомунізацію. Назвати вулицю його іменем не можна.

Український інститут національної пам’яті нагадує, що згідно із законом України про декомунізацію, пам’ятник Жукову повинен бути демонтований. Окрім того, згідно із законом, який регулює найменування, сьогодні немає правових підстав присвоїти ім’я Жукова будь-якому топоніму.

Читайте також: В’ятрович пояснив, чому Харків "поклав на лопатки" маршала Жукова

Відсутність юридичної колізії з демонтажем прояснює юрист УІНП Сергій Рябенко: 

"Тут немає ніякої колізії. Згадані речницею президента винятки не можна застосувати до даної ситуації. Згідно із законом про декомунізацію (пп. “ґ” п. 4 ч. 1 ст. 1), символікою комуністичного режиму є зокрема пам’ятники особам, які обіймали керівні посади. Жуков був першим заступником наркома оборони СРСР у 1942-1944 роках і міністром оборони СРСР у 1955-1957 роках, а отже обіймав керівні посади у вищих органах влади СРСР. Тому його пам’ятник є символікою комуністичного тоталітарного режиму. 

Закон (п.6 ст. 7) вимагає демонтувати такі об’єкти. А виняток щодо діячів науки і культури, очевидно, до Жукова не має ніякого стосунку”.

Щодо ініціативи назвати іменем Жукова проспект генерала Григоренка у Харкові, Рябенко пояснив: 

"Механізму "повернути" назву Жукова немає. Назвати наново – заборонено законом. Ця ініціатива суперечить частині шостій статті 3 Закону України "Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій”. Винятки цієї частини не стосуються об’єктів топоніміки".

Читайте також: Культурний совок: що ховається за промовками про "несучасність заборон"

Як відомо, речниця президента Зеленського Мендель прокоментувала стихійне знесення пам’ятника Жукову в Харкові. За її словами, навколо топонімів, пов’язаних із Жуковим, нібито існує правова колізія. Вона згадала існування винятків у законі “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”. Але ці винятки незастосовні до ситуації з пам’ятником Жукову в Харкові.

Нагадаємо, що в травні Український інститут національної пам'яті вже звертався до очільника Харкова із заявою щодо відсутності можливості перейменування проспекту Петра Григоренка в Харкові на честь радянського маршала Жукова.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини