MENU

Портников: Рішення КСУ – тест для України

1674 0

Початок слухань у Конституційному суді позову щодо указу президента про розпуск українського парламенту – справжній тест для правової системи країни.

Від того, як політики і суспільство поставляться до рішення Конституційного суду, залежить те, як наша держава існуватиме. Чи залишиться – за всіх відомих недоліків – демократичною або ж перетвориться на іграшку для самодура чи для натовпу.

Читайте також: Спасибі Коломойському: це рішення КСУ коштуватиме Україні мільярди

До нинішнього складу Конституційного суду України в кожного з нас чимало претензій. Але такі ж претензії можна пред'явити до кожної інституції влади – від президента до структур місцевого самоврядування. Коли в державі не залишається структур, які викликають бодай мінімальну повагу й готовність погоджуватися з їхніми рішеннями, державу в буквальному сенсі слова втоптують у багнюку. І те, що зараз відбувається в сусідній Молдові – між іншим, за активної участі Конституційного суду – тому наочний приклад. Тоді й виникає небезпека переворотів, двовладдя, диктатур, хаосу та втрати державності.

Україна сьогодні – на кордоні справжнісінького управлінського хаосу й суспільної конфронтації. Небезпеку цього я не став би применшувати. Наслідки цього сповзання у прірву будуть катастрофічними для звичайних громадян і трагічними для держави. Саме тому рішення Конституційного суду – це шанс. Точніше навіть не так – повага до цього рішення має стати шансом для дезорієнтованої країни.

Читайте також: Верховний Суд сказав, що це не наша собача справа – юрист про рішення щодо Богдана

Якщо суд погодиться з доказами президента – тоді необхідно припинити розмови про неконституційність його указу й іти на вибори. Якщо суд вирішить, що указ порушив норми Основного закону – тоді президентові та його команді потрібно намагатися налагодити конструктивну роботу із законодавцями й відмовитися від тієї підліткової конфронтації, яку Зеленський обрав у день інавгурації. І зрозуміти, що конфронтація інституцій – катастрофа для країни. Для будь-якої країни, але тим паче для країни, яка живе у війні й економічних негараздах.

Якщо держава й суспільство гідно пройдуть це випробування рішенням Конституційного суду – значить, маємо шанс. Якщо нічого не вийде, якщо цим рішенням вирішать знехтувати – уже за кілька місяців Україна остаточно зануриться в політичний й економічний хаос.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини