MENU

Не_винна вагітність: лікарі через мистецтво закликають вагітних жінок не вживати алкоголь

2176 0

В Україні стартувала освітня кампанія "Не_винна вагітність", що об’єднала відомих українських лікарів-гінекологів об’єдналися на освітньому арт-перформансі, аби нагадати: будь-яка доза алкоголю, спожита вагітною жінкою, створює ризик для здоров’я дитини.

За даними ВООЗ, Україна має один із найвищих у світі рівнів поширення фетального алкогольного синдрому – 50 випадків на 10 000 людей. За даними дослідження 2012 року 25-35% жінок вживали алкоголь під час вагітності. Опитування ВООЗ у фокус-групах виявило, що багато жінок вважають "маленькі" дози алкогольних напоїв не шкідливими, особливо під час останнього триместру вагітності, повідомляє прес-служба Центру громадського здоров'я МОЗ України.

Дослідження у фокус-групах показало, що жінки не отримують однозначної інформації про шкоду вживання алкоголю під час вагітності.

Читайте також: Незворотні наслідки. Як алкоголь впливає на здоров'я – пояснює МОЗ

Лікарі-гінекологи представили різні системи організму дитини, на формування яких впливає алкоголь, вжитий матір’ю, а художниця Євгенія Гайдамака метафорично зобразила їх на медичних костюмах лікарів.

Наприклад, печінка плоду формується протягом усієї вагітності, і дитина в утробі ще не здатна вивести алкоголь зі свого організму. Нервова система закладається у перші два місяці, але формується протягом усієї вагітності: алкоголь може зашкодити їй і призвести до проблем з навчанням, запам'ятовуванням та поведінкою дитини. Алкоголь у першому триместрі може вплинути на розвиток клітин серця, і протягом усієї вагітності підвищує ризик появи судинних мальформацій і дефектів міжпередсердної перегородки.

Читайте також: "Не бійтеся перепитати лікарів по десять разів". Кілька важливих порад майбутнім матерям

"Споживання алкоголю шкодить і самій вагітній жінці, але найгірше те, що майбутня дитина вимушено зазнає його впливу. Це може призвести до розвитку фетального алкогольного синдрому, тобто відхиленнях у психофізичному розвитку дитини. Наприклад, канадській економіці наслідки фетального алкогольного синдрому коштують близько 2 мільярдів доларів на рік. Для України таких підрахунків, на жаль, проведено не було. Для нас очевидна задача – підтримати заходи, спрямовані на зменшення споживання алкоголю", – коментує д-р Ярно Хабіхт, Глава Бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні.

"Шкода від вживання алкоголю може бути не помітною одразу, але проявитися через багато років. Тому ми закликаємо жінок повністю утриматися від вживання алкоголю протягом вагітності", – прокоментував д-р Володимир Курпіта, генеральний директор ЦГЗ МОЗ України.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини