MENU

5 книжок від сценариста серіалу "Чорнобиль" про катастрофу на ЧАЕС

956 0

Плануєте зануритись у тему Чорнобиля? Крейг Мейзін, сценарист серіалу HBO "Чорнобиль", нещодавно виклав у Twitter перелік книжок, які він використовував для дослідження цієї теми.

Серед них є, наприклад, книжка нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич "Чорнобильска молитва" та "Чорнобиль: Історія трагедії" Сергія Плохія. Цей список може стати хорошим стартом для розширення ваших знань про надзвичайно важливу для нашої країни трагедію.

1. "Чорнобиль: Історія трагедії", Сергій Плохій. У цій захопливій книзі автор стверджує, що славнозвісний тест турбінного двигуна був не просто випадковою помилкою, а катастрофа насправді була спричинена дефектом проєктування. Книга представляє не лише моторошну картину подій в апаратному залі, але й падіння радянської системи.

Сергій Плохій – один із дослідників історії України та провідних фахівців з історії Східної Європи, професор української історії та директор Українського наукового інституту в Гарвардському університеті у США.

Читайте також: Пізнавальне літо: 7 книжкових новинок для дітей

У листопаді 2018-го ця книжка, видана англійською видавництвом Allen Lane, отримала премію Бейлі Гіффорда (Baillie Gifford Prize) – найпрестижнішу британську літературну відзнаку в жанрі нехудожньої літератури.

2. "Чорнобиль 01:23:40", Ендрю Лезербарроу. Книжка, яка створена на основі ретельних досліджень – яскраве і жахливе полотно подій, що сталися в день катастрофи. Вона проливає світло на намагання людей запобігти трагедії й на те, як вони пожертвували своїм життям. Друга сюжетна лінія – історія подорожі автора в покинуте українське місто Прип’ять і Чорнобильську зону загалом.

3. "У полум’ї: Історія героїв і жертв Чорнобиля", Пірс Пол Рід. Сценарист включив цю книжку у свій перелік як достовірне джерело. "У полум’ї" – чудова документальна книжка про розгортання подій, послідовний опис яких тривожить, але залишається необхідним. Цікава вона також тим, що створена на основі матеріалів, які автор зібрав у процесі спілкування з учасниками тих подій, коли у 1991-му році подорожував Україною, Білоруссю та Росією.

4. "Чорнобильська молитва", Свєтлана Алексієвич. Художньо-документальний роман білоруської письменниці Свєтлани Алексієвич, Нобелівської лауреатки 2015 року, говорить голосами "маленьких людей" про катастрофу, що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого покоління, а заразом відхилила залізну завісу й підважила непорушну, здавалося, конструкцію радянської держави.

Роман створено на основі розлогих інтерв’ю з очевидцями та потерпілими від Чорнобильської трагедії: ліквідаторами та їхніми близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією регіонів та самоселами "зони", посадовцями, від рішень яких залежали долі десятків тисяч людей, та дітьми, котрі знали, що народилися вже приреченими.

Читайте також: З палким серцем і холодним розумом: п’ять книг, які допоможуть пережити спеку

Українське видання книжки вийшло у 2018-му році у видавництві "Комора".

5. "Опівночі в Чорнобилі", Адам Хіггінботем. Ця книжка пропонує глибше дослідити трагедію і дізнатися, як справжню історію роками приховували за завісою таємниць і міфів. Автор намагався створити справжню багаторівневу панораму тих подій, розглянувши її у різних суспільних та авіть політично-ідеологічних вимірах.

Свого часу книжка потрапила до авторитетного списку бестселерів видання New-York Times.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ольга БРАГІНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини