MENU

Алергія та нестерпність алкоголю – чим відрізняється і що робити

2493 0

Зустрічається ця проблема рідко, але симптоми можуть бути неприємними. Тому варто знати, як їм запобігти.

Істинна алергічна реакція на алкоголь зустрічається дуже рідко. Більшість людей приймають нестерпність алкоголю за алергічну реакцію, але, насправді, ці дві проблеми дуже відрізняються.

Попри це, алкогольні напої можуть містити компоненти, які є потенційними алергенами для деяких людей. Наприклад: хміль, виноград, пшениця, ячмінь, дріжджі.

Також людям з сезонною алергією на бур’яни, наприклад, амброзію та полин, рекомендують уникати вживання настоянок, вермутів та інших алкогольних напоїв, які виготовлені на основі рослинних складників, а саме трав. Це пояснюється тим, що всі трави можуть викликати перехресну алергію через наявність схожих білків-алергенів у них.

Алкоголь також може підвищити ймовірність виникнення важких алергічних реакцій (анафілаксії) у людей з харчовою, медикаментозною та іншими видами алергії.

Яка різниця між алергією на алкоголь та нестерпністю? Під час алергії на алкоголь імунна система надмірно реагує (симптоми класичні для алергії – свербіж, кашель, раптове почервоніння обличчя), але, як я згадувала вище, – такий вид реакції зустрічається надзвичайно рідко. А от нестерпність алкоголю – більше розповсюджена реакція, яка виникає після вживання спиртних напоїв.

Читайте також: Як на наше здоров'я впливають друзі – дослідження

Така реакція не пов’язана з імунною системою, а розвивається у зв’язку з недостатнім розщепленням алкоголю ферментами травної системи. У разі нестерпності спиртного фермент, який розщеплює алкоголь, – алкогольдегідрогеназа, виробляється в меншій кількості, або його кількість може бути достатньою, але активність знижена.

Гістамін та сульфіти – ще одна причина нестерпності алкоголю. Також можлива реакція на деякі міцні напої, якщо є нестерпність гістаміну або сульфітів.

Гістамін – це хімічна речовина, яка продукується в організмі людини та є основним медіатором алергічного запалення. Саме під впливом гістаміну виникають симптоми алергії. Алкоголь, як і інші продукти харчування, може містити велику кількість цієї речовини або сприяти його вивільненню в організмі без участі імунної системи.

Зазвичай в організмі людини виробляється фермент діамінооксидазой (DAO), який руйнує гістамін. Якщо виробляється недостатньо активний DAO, або в недостатній кількості, людина може реагувати на гістамін у напоях.

Симптоми нестерпності гістаміну подібні до алергічної реакції. Наприклад, червоне вино має дуже високий рівень гістаміну серед усіх алкогольних напоїв.

Сульфіти – сполуки, які додаються до алкогольних напоїв як консерванти та можуть викликати симптоми алергії. Деякі люди мають нестерпність або чутливість до цих сполук, а деякі їхні типи навіть можуть викликати астматичний напад, якщо у вас астма. Зазвичай високий рівень сульфітів має біле вино.

Як проявляється нестерпність алкоголю? Ознаки та симптоми нестерпності алкоголю, або реакції на інгредієнти, що можуть містити алкогольні напої:

– раптове почервоніння обличчя;

– свербіж та червоні плями на шкірі обличчя та шиї;

– кашель та важке дихання;

– свистяче дихання та хрипи;

– нежить або закладеність носа;

– біль в животі;

– нудота і блювання;

– діарея.

Чи існують тести для діагностики алергії та нестерпності алкоголю? Якщо ви підозрюєте в себе алергію чи нестерпність алкогольних напоїв або їхніх складників – проконсультуйтеся з лікарем-алергологом. Специфічних тестів для діагностики цих проблем не існує.

Читайте також: Чому подорожі критично важливі для здорового життя – декілька цікавих фактів

У разі підозри на істинну алергію на компоненти алкогольних напоїв, таких як пшениця, ячмінь, дріжджі лікар може запропонувати провести додаткові тести на визначення специфічних Ig E до цих компонентів.

У разі підозри на нестерпність гістаміну проводять шкірний прик-тест з гістаміном. Недостатність ферменту діаміноксідази (DAO) іноді визначають лабораторними методами. Однак не завжди кількісний аналіз показує активність ферменту і може не відповідати симптомам низької толерантності до гістаміну.

Як лікувати алергію на алкоголь? Якщо у вас є справжня алергія на алкоголь, єдиний спосіб позбавитися симптомів – повністю уникати спиртного або конкретної речовини, що викликає реакцію. Навіть невелика кількість алкоголю може викликати сильну алергію.

Тому завжди читайте на етикетках склад напою, щоб побачити, чи містить він інгредієнти або добавки, які можуть викликати алергію, наприклад, сульфіти або пшениця.

У легких випадках лікар може призначити приймання антигістамінних препаратів. У важких випадках лікар дивиться на загальну картину симптомів у хворого, і відштовхуючись від цього, призначає відповідне лікування.

За детальнішою інформацією щодо лікування та діагностики алергії на алкоголь зверніться до лікаря-алерголога. У жодному разі не займайтеся самолікуванням. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ольга КОЛЕСНИКОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини