MENU

Як готувати літні тонізуючі напої

1690 0

У мене для Вас три новини: сьогодні жарке літо, воно ще попереду і таких жарких літ буде немало.

Тому є речі, які варто запам'ятати надовго, а саме: як готувати літні тонізуючі напої.

Вони мають готуватися зі знанням справи, тобто справді не допускати в'ялості, сонливості та втоми, яка нерідко буває в таку погоду.

Оскільки влітку тіло нагрівається, то реакцією організму на зниження температури є потіння. При потінні втрачається не лише вода, але і електроліти (мінерали), в першу чергу, калій і натрій, а також водорозчинні вітаміни (вітамін С та вітаміни групи В), фітонутрієнти та білки.

Всі ці речовини є дуже важливими для нормальної роботи серця, судин, нервової системи, обміну речовин, травлення і нейтралізації шкідливих для організму сполук, підтримки кислотно-лужної рівноваги (рН). Тому щоденна спека не може не даватися взнаки: ми відчуваємо себе "вареними" і розмореними, одним словом, "сонні мухи".

Особливо вразливими до високих температур є люди з підвищеним тиском, атеросклерозом, люди старшого віку, діти.

Читайте також: БАДы, которые лучше не пить никому – блог диетолога

Багато води та калію в сирих овочах, особливо в огірках (147 мг на 100 г), печеній та вареній у "мундирі" картоплі, бананах, абрикосах, куразі, горіхах, білій квасолі, а рекордсменом є кріп (тому малосольні домашні квашені огірочки – це літній хрумкий супер засіб, збалансований по лектролітам).

При дефіциті калію виникає слабкість, закрепи, відчуття спраги, сухість в роті та апатія. Може виникнути в заядлих любителів кави.

Натрій ми одержуємо з молочними продуктами, яйцями та із сіллю. Денна норма солі для здорової людини – приблизно половина чайної ложки (без гірки) в день.

На щастя, дефіцит натрію не так вже і часто зустрічається, проте, якщо харчуватися переважно рослинною їжею і відмовитися від солі, такий дефіцит можливий (тому від солі повністю не відмовляйтеся).

Характерним симптомом дефіциту натрію може бути падіння артеріального тиску і збільшення набряків.

Селера – це овоч, в якому в оптимальному балансі є і вода, і калій, і натрій. Тому стебла селери можуть бути основою електролітно-полівітамінних напоїв.

М'ята, імбир, лимон, ягоди посилюють слиновиділення, яке пригнічується під час спеки. Крім того, ці продукти багаті біологічно активними речовинами та вітамінами, і позитивно впливають на мікробіоту кишечника, зміцнюють кишечний бар'єр, і, відповідно, підтримують нормальну роботу імунної системи, не допускаючи її гіперактивності.

Як готувати відновлювально-енергетичні напої?

Овочевий.

В чисту фільтровану некип'ячену воду (або мінеральну) дуже тонко нарізаєте огірок, імбир, стебла селери, листочки м'яти. Доливаєте води, даєте настоятися хоча б пару годин, оптимально – ніч.

Читайте також: Чому подорожі критично важливі для здорового життя – декілька цікавих фактів

Якщо Вам доводиться багато потіти, то у воду додаєте трішки солі – на літр води приблизно 1/4 кавової ложечки (це так, як тричі на кінчику ножа).

Ягідно-фруктовий.

Ягоди розім'яти, абрикос, яблуко, імбир і м'яту тонко нарізати, залити водою. Якщо потієте багато, також додати трошки солі.

Особливо такі напої потрібні кавоманам.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Оксана СКИТАЛІНСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини