MENU

У курганах Луганщини знайшли рештки, яким понад 4 тисячі років. ФОТО

1028 0

Фото – Український інтерес

Протягом місяця на Луганщині, неподалік селища Нижня Дуванка, група студентів Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля разом із науковцями МАН проводили дослідження курганів, які датуються другою половиною III тисячоліття до нашої ери.

За цей час знайшли поховання, які відносяться до так званої катакомбної спільноти епохи середньої бронзової доби, що була розповсюджена в 2 500-2 000 років до нашої ери. Тобто похованням близько 4,5 тисячі років.

Культурно-часова приналежність цих знахідок достеменно невідома, бо вони об’єднують культурні ознаки різних періодів. Утім, спеціалісти припускають, що це приблизно саме ті часи. У деяких похованнях збереглися кістяки, кераміка з характерним орнаментом для тієї епохи та цілий інвентар, який належав майстру з виготовлення знарядь праці з кремнію.

Читайте також: У центрі Львова знайшли залишки костелу XVI сторіччя. ВІДЕО

 

Археологи наголошують, що дуже мало інформації відомо широкому загалу людей стосовно цієї епохи та місцевості в той час, а отже це вагоме дослідження.

"В етнічному значенні – це поховання найдавніших іранців, які говорили давньоіранською мовою. До того ж, вони на кількасот років молодші піраміди Хеопса. Зараз збереглись назви річок з такими давньоіранськими гідронімами як Псел, Сула, Сейм, навіть Дон – це все іранський характер", – розповів доктор історичних наук, професор кафедри історії та археології СНУ імені Даля Юрій Бровендер.

Читайте також: На київському Подолі археологи знайшли вулицю XVII-XVIII століть. ФОТО

 

Учені-археологи планують завершити розкопки вже цього тижня. Вони обіцяють повернутися з презентацією детальнішого дослідження вже восени, щоб про історичну спадщину України дізналося якомога більше людей.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Данило СТЕШЕНКО, Український інтерес


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини