Нехай говорять: за що слід подякувати Богданові
"Змусьмо всіх розмовляти українською? Тоді зупинимося на тому, що Україна – це в нас буде Тернопільська, Львівська й Івано-Франківська області". Це цитата з інтерв’ю голови офісу президента Володимира Зеленського Андрія Богдана. Сильна заява. Своєю некомпетентністю та безвідповідальністю.
Щодо професійних вартостей Богдана як людини, що займає політичну посаду, в мене є два варіанти висновків. Або це людина некомпетентна, яка не знає своєї країни (адже українською розмовляє не лише Галичина), обмежена й вузьколоба. Або він розумів, що казав, і свідомо ретранслював тези кремлівської пропаганди про те, що начебто в Україні хтось комусь забороняє розмовляти російською.
Читайте також: Знайдіть 10 відмінностей від позиції РФ: як оточення Зеленського бачить причини війни та сценарій її завершення
Захисники Богдана, зокрема, кандидати в депутати від "Слуги народу", так само ретранслюють тезу, що треба надати статус російській мові в регіонах.
Більше того, знову вчепилися в штамп, який роками поширюється. Мовляв, війна почалася, бо скасували закон Ківалова-Колесніченка, ухвалений у липні 2012 року перед виборами парламенту. Вже втомився повторювати, що більшу маячню складно вигадати. Причиною нападу й окупації Росією наших територій були тяжіння до цього Кремля з перших днів незалежності України та вдалий час слабкості країни. А формальних приводів можна було придумати сотню.
Більше того, розкол в країні відбувся саме через прийняття закону КК, а не через його відміну. Це дві великі різниці.
Читайте також: Врятувати Україну може лише постійний протест – Портников
Менш із тим. Богдан наговорив багато. Він продемонстрував, що ця влада сама не знає, що робити з цією країною. Що вона так само має свої меркантильні інтереси (історія зі "Сватами") тощо.
Проте хай чим керувався Богдан, невіглаством чи ненавистю до країни, в якій живе, є один беззаперечний позитив. За цей позитив ми всі маємо йому подякувати.
Подякувати за те, що він заговорив. Нехай говорить далі. Нехай Зеленський говорить. Нехай усі вони говорять. Чим більше вони говоритимуть, тим більше людей, які голосували від безвиході й роздратування, зрозуміють, що владу обмежених треба обмежити. Чим менше невігласи й україноненависники отримають наших голосів, тим краще для України.
Отож, нехай говорять…
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки