5 міфів, яких варто позбутися ще до народження дитини
"Ну, все, твоє життя закінчилось", – почула колись я, тоді 24-річна мама немовляти. "Ну, ні, моє життя тільки почалося", – подумки промовила я і вирішила, що моє несподіване, але від того не менш бажане материнство буде не засланням у світ пелюшок і підгузок, а веселою мандрівкою в нові досвіди.
Тоді я не здогадувалася, що це буде також забіг по розпечених камінцях. Зараз я на 10-му році дистанції і знаю одне: міфи про малюків і материнство точно не варто брати із собою в дорогу, пише Катерина Сіль для Освіторії.
Міф 1: Перший рік – найскладніший. Так зазвичай кажуть жінки, травмовані радянським досвідом материнства: тоді не було памперсів, нормальних молочних сумішей, і кольки в малюків лікували рисовим відваром, який ніколи не допомагав. Зараз, на щастя, усе інакше – є радіоняні, молоковідсмоктувачі і притомні педіатри в поліклініках. Звісно, якийсь час піде на те, щоб усвідомити, що поруч з вами з’явилася нова людина. Пригадую, як ми із чоловіком по кілька разів за ніч перевіряли, чи дихає дитина, бо прийняти одразу цю крихкість і тендітність складно. Але після першого шоку на вас чекає приємне відкриття – мала дитина потребує дуже мало: їжі, сухого підгузка і мами поруч. Якщо забезпечите немовля цим must-have набором, можете робити, що завгодно. Я, приміром, відредагувала три книжки для видавництва, поки малому виповнилося півтора року. І з досвіду двох дітей знаю – до року, тобто поки дитина не ходить – найспокійніший час материнства.
Читайте також: Бути мамою
Міф 2: Дитина ніяк не змінить мої стосунки з чоловіком. Та ні, таки змінить. Адже у вашому ліжку з’явиться третій. Припустімо, ви витягли щасливий лотерейний білет і у вас найспокійніша дитина у світі. Навіть за таких умов маля проситиме їсти вночі. І не раз. Я схиляюся перед мамами, які мають достатньо витримки й мужності годувати дитину вночі і вкладати спати в колиску. Я чесно намагалася, мене щоразу вистачало на три ночі. Тоді я слала до біса всі мудрі поради з книжок і просто спала з дитиною десь років до 2-х. Тому секс у житті молодих батьків перетворюється на ретельно сплановану акцію, або спонтанну втечу у ванну.
Міф 3: Жодних подорожей з немовлям. Таким можуть лякати молоду маму бабусі на лавці біля під’їзду, літні лікарі і навіть ваша власна мама. Усі вони вдаватимуть досвідчених жінок і переноситимуть на вас свої страхи. У віці 3 місяців наша донька подорожувала з нами Україною, із такого ж віку ми брали в закордонні мандрівки і молодшого сина. Немовлята напрочуд добре переносять авіапереліт – зазвичай вони просто сплять, якщо їх перед тим погодувати. До морського клімату вони адаптуються просто миттєво – ще більше сплять, а в перервах весело регочуть, купаючись у солоній воді. Якщо дитина на грудному вигодовуванні, ризики взагалі мінімальні: материнське молоко дає потужний імунітет, тож захворіти маляті в подорожі не так просто. Якщо ж дитина харчується сумішшю, візьміть цього добра із запасом – апетит маляти біля моря може збільшитися.
Читайте також: Не так, як у всіх. Досвіди материнства та батьківства можуть бути дуже різними – мама двох дітей
Міф 4: Материнство – яскрава сторі в Insagram. Ну, не зовсім, і про це я вже якось писала. Звісно, материнство дає чимало красивих і зворушливих моментів – малюки таки можуть конкурувати в соцмережах із котиками. Але окрім мімімі, малюк – це ще обпісяні м’які меблі, ляпки пюре, що присохли до фасадів вашої стильної кухні, і відбитки малих брудних рученят на всіх поверхнях удома. Але є дещо, що неможливо запостити в Insagram – це запах дитини. Немовля пахне молоком і теплим хлібом. Це диво, і воно минає швидко, тож поки дитина спить – не фоткайте, а нюхайте її щічки.
Міф 5: Я буду найкращою мамою. І найгіршою теж. А потім знову найкращою. І так по колу. Бо материнство – це незнаний брід: то провалюєшся у сумніви і страхи, то випливаєш у впевненість і віру. Поява дитини – як цунамі: можна добре знати правила безпеки, але вони не врятують від стихії. Бо зрештою, материнство – це суцільний learning by doing, і ви будете настільки класною мамою, на скільки це взагалі можливо – для вас, у цей конкретний момент, безвідносно до всіх інших мам. І ніхто не має права вам дорікати.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки