MENU

Китай побоюється, що фінансовий директор Huawei може погодитись на угоду з США

832 0

Китай намагається чинити політичний тиск на Канаду для звільнення головного фінансового директора Huawei Technologies Менг Ваньчжоу. Про це пише Intercurier.

Ймовірно дана активізація політичних дій викликана можливою екстрадицею до США і угоди з слідством. Що в свою чергу може розкрити можливу співпрацю компанії з військовими та службою безпеки Китаю. Таку теорію представив канадський синолог Чарльз Бертон, з Університету Брока в Онтаріо. Невибіркові дії китайців свідчать, що все ж може існувати дана теорія. 

Головний фінансовий директор і дочка засновника Huawei Менг Ваньчжоу була затримана в Канаді у грудні минулого року. Сполучені Штати були ініціатором затримання, звинувативши Менг в співпраці з Іраном в обхід санкцій США, та обману міжнародних банківських установ для проведення фінансових операцій з Іраном.
Китайська влада відповіла, зокрема, арештом колишнього канадського дипломата Михайла Коврига і Майкла Спайора.

Читайте також: Американские компании обходят запрет на торговлю с Huawei

Чарльз Бертон, прибув до Праги на брифінг з питань глобального впливу Китаю який проводився для чеських депутатів, на якому він заявив, що китайці крім арештів, з необґрунтованих причин, заборонили ввезення канадської яловичини, свинини та каноли.

“Якби Huawei були просто великою китайською компанією, було б дивно, чому країна діє таким чином для звільнення Мень Ваньчжоу”, – сказав він.

Ризик прийняття угоди

За словами Бертона, китайці стурбовані тим, що Менг Ваньчжоу може прийняти угоду під загрозою довічного ув’язнення. “Це може розкрити інформацію щодо співпраці між Huawei і китайськими спецслужбами”, – сказав він.

За його словами, співпраця фірми з спецслужбами вже доведена в деяких випадках. “Але ми не знаємо точного характеру співпраці, багато туману і темних натяків”, – сказав він. Для прикладу засновником і керівником компанії є колишній китайський військовий офіцер Чжен Фен.

Huawei може бути компанією, яка керується безпосередньо спецслужбами Китаю, другий варіант, що компанія є частиною служби, призначеною для створення контролю над глобальними мережами зв’язку.

Бертон насторожено ставиться до використання продуктів Huawei, в особливості при будівництві мереж п’ятого покоління. Свої слова він аргументує заявами колишніх керівників канадської розвідки та канадського досвіду після затримання Менг Ваньчжоу.

Підтримка національних інформаційних операцій

Відповідно до перекладу порталу Sinopsis.cz, згідно з китайським законом про державну розвідку 2017 року – всі організації та громадяни повинні підтримувати національні інформаційні операції.
Huawei у грудні минулого року заявив, що жоден китайський закон або нормативна база не змусить будь-яку компанію встановлювати у своїх продуктах так звані “бекдори”. Але Китайський уряд має значні ресурси для просування власних інтересів тим паче в компаніях які працюють на території Китаю.

Якщо так звані “бекдори” Huawei встановлює у свої пристрої, тоді Китай у військовому чи будь-якому іншому конфлікті, може знищити інфраструктуру противника, вимкнути електрику, подачу води, чи просто залишити ворога без зв’язку, попереджає Бертон.

Читайте також: The Guardian: Китайские пограничники устанавливают на телефоны туристов секретное приложение для слежки

За його словами, зацікавлені країни мають підрозділи в урядах, що вивчають продукцію. “Але питання полягає в тому, чи можуть вони бути на 100% впевненими. Вони вивчають мільйони рядків коду, оновлення програмного забезпечення та апаратне забезпечення. Але тестове обладнання це не всі пристрої, і країна не може бути впевнена, що якщо немає ніякого негативного коду в тестових варіантах, його не буде в товарах які надійдуть на прилавки, також підозрілий код може бути встановлений під час оновлення системи”, – сказав Бертон.

Після скандалу навколо компанії Huawei, уряди ряду країн почали відмовлятись від техніки цієї компанії. Huawei було заборонено приймати участь в тендерах на закупівлі обладнання для державних установ. Хоч після перемовин президента США і лідера Китаю санкції були зняті з Huawei, до кінця не ясно чим дана історія може закінчитись, Huawei в швидкому порядку розробляє альтернативне, американському, програмне забезпечення, і готується до найважчого удару з боку США.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій ДАНЕЛЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини