MENU

"Дуже багато дітей": на Житомирщині знайшли братську могилу жертв більшовицького терору. ФОТО

1215 5

Житомирщина більшовицький терор

У Житомирській області виявили масове поховання жертв більшовицького терору, жорстоко замордованих під час "воєнного комунізму". З-поміж 170 нещасних ідентифікували рештки імовірно 120 дітей. Про це із посиланням на "Лівий берег" повідомляє "Історична правда".

Братську могилу виявили пошуковці об'єднання "Пошук" біля зниклого села Шумськ.

Житомирщина більшовицький терор

Читайте також: В Івано-Франківську знайшли масове поховання жертв НКВС

Значна частина останків мають великі пошкодження й належать жінкам і дітям. З-поміж близько 170 скелетованих останків, 120, імовірно, – це діти, а решта – жінки та літні чоловіки. За словами досілдників, це ще не кінцева цифра. Більшість похованих були замучені приблизно в 1919–1921 роках, в період війни радянської Росії з Українською Народною Республікою та становлення комуністичного режиму в Україні.

На страшну знахідку натрапили шукачі монет, які й повідомили голову об'єднання "Пошук" Олександра Ловінюка.

Житомирщина більшовицький терор

"Те, що побачили, коли почали копати, це був жах просто. Вони заколоті багнетами, простромлені шаблями, зарубані сокирами. Там такі пошкодження – кістки перерубана навпіл, на голові від шабель удари, де за раз не вбили – добивали, скроні пробиті. Дуже багато дітей. Зі 170 осіб – близько 120, напевно, дітей. Діти різного віку, починаючи від немовлят і закінчуючи віком 13-15 років", – розповів Ловінюк.

Читайте також: Череп замість м'яча: ті, хто хотів дізнатися правду про Биківню, самі стали репресованими

Дослідники висунули версію, що вбиті цивільні були жертвами комуністичного терору. На користь цього свідчать знайдені в архівах документи й доповідні записки місцеві чекістів до Києва про сваволю продовольчого загону на території села Великий Шумськ. Документи датовані груднем 1919 - січнем 1920 року.

Житомирщина більшовицький терор

"Більшовики відбирали все, що вони (цивільні – ІП) заробили, тому, природно, люди бралися за зброю, жінки цього робити не могли, жінки залишалися вдома, чоловіки йшли воювати. Але прийшли комуністи й узяли їх у заручники. Всі, хто не здав зброї або не здав продовольства, вони всі були отут", – зазначив голова історико-патріотичного об'єднання "Пошук".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

"Історична правда"


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини