В Одесі з'явилася повага до української мови, її починають вчити разом з дітьми – одеситка
В Одесі мешканці, які ніколи не розмовляли українською, починають думати про те, як її вивчити досконало.
Вони бачать, що їх діти у перших класах навчання не завжди на уроках розуміють, про що мова. Стурбованість батьків призводить їх до пошуку вчителів української мови ще до вступу дитини у школу.
Вони радіють, якщо знаходять гарного вчителя для дитини і для себе, сидять на уроках поряд і уважно слухають про що каже вчитель.
З'явилася повага до української мови, до якої раніше не привертали такої зосередженої уваги. Почали купувати своїм дітям українські книжки.
Читайте також: Ті, хто говорить "а какая разница", насправді хочуть жити в російськомовному середовищі
Діти, особливо маленькі, з цікавістю, як до ігри, ставляться до навчання української мови.
Є і такі, які вип'ячують свою неповагу до мови. Але на них можна не звертати уваги.
Для того, щоб з'явилось середовище для спілкування українською, треба його самому створювати. Легше за все пробувати спілкуватись українською в магазині, аптеці та інших місцях, які надають послуги людям.
Спочатку мені самій було важко себе чути, коли я починала розмовляти українською. Така противна кацапка.... Але потім, потроху, моя мова стала звучати більш природньо, і я перестала комплексувати. Мені легше писати українською, чим говорити. І треба поки говорити не швидко, бо плутаюсь і переходжу на російську мову.
Ну нічого, було б бажання.
Читайте також: Росія намагається створити хибні мовні пріоритети для світу
Я в магазині ніколи не роблю вигляд, що гарно володію українською. Та це поки що і неможливо. Але я пояснюю касиру чи продавцю-консультанту, що я вивчаю українську, і пропоную їм (самі поки що не хочуть переходити на українську мову у відповідь, бо невпевнені в своїх знаннях); але коли ти їм пропонуєш вчитися спілкуватися українською разом, сміються і починають відповідати українською. Ми обидва заряджаємося позитивом від приємного спілкування, бо в українській мові так багато гарних та лагідних слів. Привітати людину, побажати їй всього найкращого у житті українською мовою виходить значно ніжніше та шляхетніше, ніж російською мовою.
Приєднуйтесь, дорогі друзі, до вивчання і спілкування українською.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки