MENU

Вадим Івченко: "Від продажу землі має виграти кожна родина України"

668 1

Мораторій на продаж землі можуть скасувати вже до кінця цього року. Про це повідомив заступник глави Офісу президента Олексій Гончарук в інтерв’ю "Блумберг". Він також розраховує, що уряд розблокує продаж державних активів. Заступник голови комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин, фракція "Батьківщини" Вадим Івченко прокоментував дане рішення. 

Читайте також: Держава має стати єдиним покупцем земель с/г призначення і давати її в оренду тим хто дійсно бажає на ній працювати

Які моделі проведення земельної реформи ви бачите для України?

Перш за все мається на увазі, хто ж буде вигодонабувач. Хто сьогодні виграє від цього? Від цього має виграти людина, родина, громада і вся Україна. Фактично ми говоримо про те, що від продажу землі має виграти кожна родина України. На сьогоднішній день ми чітко розуміємо, що доступ до фінансових ресурсів українців і тих, хто займається експортом, хто займається великотоварним виробництвом, вони не рівні. Це перше. Друге – сьогодні дійсно не проведена інвентаризація землі. Третє – у нас в державі не 10, а приблизно залишилося 6 мільйонів гектарів. Причому ці 6 мільйонів гектарів в більшості в оренді у фермерів. Я коли кажу 6, то я маю свою аргументацію. Бо 10 дійсно було на 2014 рік. Але з 2014 року приблизно півтора мільйони гектари було роздано під різні схеми, під атошників, а потім викупали, під ОСГ – особисті сільські господарства, а це вже приватна власність. Людям віддавали цю землю в приватну власність. Тобто вона переходила із статусу державної в статус приватної. Тому я приблизно сказав. Тому що у нас доступу до кадастру немає, але десь 7 мільйонів гектарів у нас залишилося. І більшість цієї землі в оренді.

Є й інші, звичайно, землі. Є землі, як ви кажете, корупції, землі сільськогосподарських університетів, землі Академії наук, землі оборони, бо в нас досить велика кількість полігонів. І я навіть знаю один полігон у Миколаївській області, де кукурудза росте, а це фактично військова земля, яка мала б використовуватися за цільовим призначенням і не мала приносити прибуток.

Читайте також: Скасування мораторію на землю. Його прийняття – до плюс 4% зростання ВВП

Ви за те, щоб мораторій до кінця року скасували?

По-перше, я не бачу від банкірів чіткої відповіді, чи зможе сьогодні фермер в селі, який обробляє свої тисячу гектарів, взяти дешевий кредит. Коли банк скаже, що в нього буде можливість взяти кредит задля того, щоб він міг викуповувати, щоб він міг розвивати господарство, щоб він міг переходити з сировинного виробництва на переробку, купляти собі відповідну логістику, створювати продукцію з доданою вартістю… Бо фактично в нас зараз проблема ж не в ринку, а проблема в тому, щоб цей ринок відбився на те, щоб в нас змінилося виробництво з монокультури сировинної на безпосередньо виробництво тих продуктів, які залишать тут додану вартість. Я не бачу відповіді на ці питання.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини