Що робити, якщо ваш рейс скасували – поради тревел-блогерки
"Ваш рейс скасовано" – читаю я смс за 30 хв до вильоту. Через погодні умови (туман) скасували мій літак Київ-Івано-Франківськ...
Оскільки від такої ситуації не застрахований ніхто, я вирішила поділитися з вами порадами, які можуть допомогти у подібній ситуації.
Що робити, якщо рейс скасовано або затримано?
1. У разі затримки на кілька годин вам зобов'язані надати харчування та воду.
2. Пересадити на наступний або зручний для вас рейс (наприклад, якщо зручніше полетіти у місто поруч з вашим напрямком) або повернути у місто, звідки ви прилетіли (якщо це пересадка).
3. Якщо найближчий рейс наступного дня, вам зобов'язані безкоштовно надати готель, трансфер і харчування.
Читайте також: 5 частых форс-мажоров в путешествии и что с ними делать
4. Якщо вас нічого не влаштовує, вам можуть компенсувати вартість квитка або його частину (наприклад, lowcost-компанії можуть компенсувати лише базовий тариф).
5. Якщо ви не маєте змоги чекати на наступний рейс, вам можуть компенсувати вартість потяга/автобуса.
6. Авіакомпанія має право не виплачувати грошову компенсацію (250-600 євро), якщо є підтвердження умов, які зробили політ неможливим (погода, форс-мажор), та якщо пасажирів було забезпечено всім необхідним (наступний рейс, харчування, проживання).
Мої приклади затримки рейсів + компенсації:
1. Венеція-Роттердам, перевізник – нідерландський lowcost Transavia. Затримка рейсу на 4 години через ураган в Нідерландах (літак не міг вилетіти із Роттердама вчасно). Харчування не надавали, хоча я була вже голодна. Було прикро.
2. Буенос Айрес-Ушуайя, перевізник – Аргентинські авіалінії. Вимушена посадка на 6 годин через технічну несправність літака. Надавали сандвічі та воду.
Читайте також: Рейс с пересадкой: главные нюансы и "сюрпризы", которые можно избежать
3. Київ-Івано-Франківськ, перевізник – МАУ. Скасування рейсу через туман (аеропорт Франківська не міг прийняти літак на посадку). Наступний рейс – вранці, тому оформили новий квиток, поселили в готель, надали харчування двічі (вечеря та сніданок).
Я не раз чула історії, наче авіакомпанії будуть щось приховувати від пасажирів. Чесно, у XXI столітті, коли можна легко загуглити закони, такі стереотипи не мають місця. В Україні є "Правила повітряних перевезень пасажирів і багажу", затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 30.11.2012 No.735. Читайте їх, якщо рейс скасували.
Поділіться своїми історіями про затримки рейсів. Це може бути корисно для читачів.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки