MENU

Чорнобильська горілка. Як вплинути на розвиток економіки України

366 0

Як вплинути на розвиток економіки України

Підвищення продуктивності економіки – рецепт від маркетологів.

Коли говорять про продуктивність, то в першу чергу згадують фізичні величини – центнери з гектару або кількість продукції на одного працівника. Але в продуктивності варто враховувати і ціновий аспект. Бо важливо не лише, скільки тонн вугілля видобув один шахтар, а й за якою ціною продали це вугілля. Бо кінцева мета – максимізація не просто виробітку, а виручки на одиницю витрат.

Якщо фізична продуктивність залежить від ефективності технологій виробництва, максимізація ціни – завдання маркетологів. Звичайно, якщо ви виробляєте гомогенний товар (комодіті) – зерно, руду або сталь – на висококонкурентному ринку, то впливати на ціну не можете. Якщо ж ви можете диференціювати ваш продукт під особливі потреби споживача, у вас є шанс продати його дорожче. Економісти називають такий тип ринку монополістичною конкуренцією. Робота маркетологів – придумати як диференціювати продукт.

Читайте также: Втримати макроекономічну стабільність і пришвидшити ріст економіки: як цього досягти

Одна з ключових змін парадигми у маркетингу останніх років – перехід від максимізації частки ринку до максимізації прибутку на одного клієнта. Максимізація частки ринку виходила з припущення ефекту масштабу як при виробництві, так й комунікації. Інвестувати в продукт, розповісти (через масову рекламу в ЗМІ) якомога більшій кількості споживачів – рецепт нещодавнього минулого.

Інтернет і розвиток технологій виробництва змінив ситуацію – тепер відносно недорого можна диференціювати клієнтський досвід. І споживач готовий платити більше за продукт, який краще підходить під його потреби.

Приклад – Uber shuttle. Хтось економить й готовий їхати в забитій маршрутці стоячи, а хтось готовий заплатити більше за комфорт.

Яке це має відношення до продуктивності? Уявіть собі, що ви вирощуєте пшеницю. Ви можете купити кращу техніку, щоб підвищити продуктивність, але те саме можуть зробити конкуренти. На ціну ви впливати не можете.

Читайте также: Inc.: Ваш список дел на день стоит вам  денег

Якщо ви зробите з цього зерна горілку, ви зможете брендувати її та за гарного бренду продавати за більш високу ціну. 
Вчора з'явилася новина про горілку Атомік, виробленої з Чорнобильської води та пшениці. Пляшка звичайної горілки коштує 100 грн. Скільки може коштувати пляшка Чорнобильської горілки на хайпі серіалу HBO за правильного маркетингу? Можливо, й 100 євро. Так завдяки маркетингу можна підвищити продуктивність за рахунок цінового фактору.

Які висновки можна зробити з цих прикладів для підвищення продуктивності економіки країни? Якщо ми хочемо, щоб економіка зростала, ми маємо підвищувати продуктивність. Якщо ми виробляємо комодітіз, ми можемо інвестувати в технології виробництва. Але те саме можуть зробити наші конкуренти. В кращому випадку ми будемо рости схожими темпами з іншими країнами, залишаючись відносно бідними.

Як наздогнати інші економіки? Почати виробляти унікальні товари та послуги, підлаштовані під специфічні потреби споживачів, за які вони будуть платити вищу ціну.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Дмитро ЯБЛОНОВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини