Вчені: В Арктиці разом зі снігом випадають мікроскопічні частинки пластику
Велику кількість мікропластику виявили у снігу від Арктики до Альп, пише The Guardian з посиланням на дослідження міжнародної групи вчених. З цього науковці зробили висновок, що у повітрі є багато мікропластику.
Дослідники з’ясували, що в повітрі міститься значна кількість мікропластику і тому потрібно терміного досліджувати його вплив на організм людини.
Аналіз крижин з океану між Ґренландією та Шпіцбергеном показав, що в них міститься в середньому 1 760 частинок мікропластику на літр, а поруч з європейськими територіями – 24 600 частинок на літр.
Читайте також: Науковці нарахували 1 млн смертей щороку від пластику – звіт
Мікропластик розповсюджується різними куточками планети через вітер. Науковці вважають, що потрібено досліджувати вплив мікропластику, який переноситься повітрям, на здоров’я людини. Ранішен частки мікропластику виявили в легенях, що були уражені раком.
Читайте також: У воді, в повітрі, у нашому організмі: що таке мікропластик та чим це нам загрожує
Багато мільйонів тонн пластику потрапляють на сміттєзвалища, моря та океани по всьому світу. Там під дією природних умов пластик розкладається на мікропластик. Дослідження показали, що людина в середньому споживає 330 часток мікропластику щодня, його знайшли у воді з крана в різних країнах світу, в організмах риб і навіть в людських екскрементах. У квітні 2019 року мікропластик вперше виявили в повітрі в Піренейських горах.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки