Громадяни мають рацію, дорікаючи голові держави за калюжу на зупинці
Самоврядування в Києві. Раніше я якось не замислювався про це, але й справді столиця знаходиться в абсолютно несправедливому становищі.
Мало того, що створена дурна ситуація з можливим двовладдям, коли одночасно існує виборна посада міського голови та пост голови КМДА, на який чиновника можуть призначити згори, не рахуючись з киянами. Ще більш безглузда ситуація створена в районах міста, де немає районних рад. Замість них є райдержадміністрації, голів яких призначає президент.
Читайте також: Хто повинен нести відповідальність за шкоду завдану падінням дерева, стовпу та інших споруд на припаркований автомобіль?
Кожен район Київа – це в середньому 300 тисяч людей, що приблизно відповідає населенню обласного центру. Але якщо всі українські обласні центри мають власних мерів, а також діляться на райони, в яких є свої районні ради, то у столиці мешканці районів не мають права вибирати собі районне керівництво. Киянам районних голів призначає гарант. Тобто, грубо кажучи, відповідальність за зламані лавочки та переповнені сміттєві баки де-небудь на Дарниці фактично несе Володимир Зеленський.
Це не тільки абсурдно та неефективно. Це просто принизливо для жителів столиці. Виходить, у Кривому Розі або Харкові, які навіть не є обласними центрами, люди можуть вільно вибрати мера і районні ради, а киянам районні ради вибирати не можна. А потім ми дивуємося, звідки береться патерналізм та переконання, що влада має відповідати за срач в під'їздах.
Виявляється, громадяни цілком мають рацію, коли дорікають голові держави за калюжу на зупинці, бо законодавство побудовано саме так.
Читайте також: Чи дійсно потрібна Україні тотальна децентралізація?
За фактом маємо ситуацію, коли киян визнано на законодавчому рівні другорядними, неповноцінними людьми, які не мають права на нормальне місцеве самоврядування. Притому, що в столиці зосереджені в основному найуспішніші та найбільш освічені громадяни, прав у них менше, ніж у жителів будь-якого іншого великого українського міста.
І що найдивніше, в Києві практично ніхто не обурюється таким станом речей. Не знаю жодної місцевої громадської організації або руху, який би порушував це питання та системно домагався справедливості.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки