MENU

П'ять бігових порад, які допоможуть нашій економіці розігнатися

377 0

"А в нас, як бачиш, біжиш, мов ошпарений, аби тільки втриматися на місці. А хочеш дістатися куди інде – біжиш принаймні вдвічі шпаркіше!" Ця відома цитата з "Аліси в Задзеркаллі" Льюїса Керрола гарно підходить для ілюстрації проблеми українського економічного зростання.

Українська економіка зросла у другому кварталі 2019 року на 4,6%, в першому – на 2,5%. Чи достатньо це швидко? Польська економіка зросла на 4,4% у другому кварталі та на 4,7% у першому. Поточні темпи економічного зростання, на жаль, не дозволяють наздоганяти інші країни.

Що зробити, аби пришвидшити зростання? Пропоную п'ять ідей, що поки не зробили мене чемпіоном, але дозволили, починаючи із п'яти кілометрів, дійти до півмарафону.

Тренуватися

Аби досягти гарної форми, потрібно інвестувати час і зусилля у тренування. Для пришвидшення зростання економіки також потрібно інвестувати. Інвестиції підвищують продуктивність.

Читайте також: Пришвидшити зростання економіки – на що зробити ставку?

Під час тренувань я виконую різні вправи, що розвивають силу та витривалість. У результаті біжу швидше та довше. Продуктивність м'язів зростає. Підприємці, як м'язи для економіки, також повинні розвивати силу та витривалість власного бізнесу, шукаючи способів зробити його продуктивнішим. Збільшення продуктивності окремих бізнесів робить продуктивнішою та конкурентноздатною економіку в цілому.

Позбавитися зайвої ваги

Чим менша вага, тим більша швидкість, а також менші ризики травм. Зайва вага в економіці – непотрібні регуляції, надмірна державна бюрократія, неефективні державні підприємства, олігархічні монополії.

Тренуватися із тренером

Можна тренуватися самому, але із тренером ефективніше. Тренер повинен мати відповідний досвід і знання. Роль тренерів для економіки виконують політики та чиновники. Для зростання економіки потрібно правильно обирати тренерів – не популістів, що обіцяють швидкий результат, а потім просто зникнуть із грошима, а тих, хто "гратиме в довгу", тих, хто має добру репутацію та досвід досягнення результатів.

Читайте також: Економіка України зростає 12 кварталів поспіль, але...

Також важливо визнати, що тренер не пробіжить дистанцію за нас. Кінцева відповідальність за зростання економіки – на всіх нас, хто, щоденно працюючи, кожен на своєму місці, створює ВВП.

Конкурувати

Швидкість під час змагань набагато вища, ніж коли біжиш сам. Конкуренція дає особливий запал. Тому не варто шукати способів її обмеження, а навпаки – стимулювати. В економіці не потрібно створювати спеціальних умов для окремих виробників. Якщо вони не зможуть в умовах чесної конкуренції стати національними чемпіонами, то не переможуть й у глобальній конкуренції.

Одягти якісне взуття

Якісне взуття не зробить чемпіоном, але неякісне стримуватиме швидкість. Роль взуття в економіці виконує інфраструктура – дороги, залізниця, трубопроводи, енергомережі. Для швидкого розвитку бізнесу потрібне швидке підключення до енергомереж та інших комунікацій, якісне енерго- й водопостачання, зручна транспортна логістика.

Мої п'ять ідей – лише метафора, що має обмеження, як і будь-яка метафора. Але вона допомагає краще зрозуміти, чого нам не вистачає для пришвидшення економічного зростання, та стимулює виникнення нових ідей, як цього досягти.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Дмитро ЯБЛОНОВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини