MENU

В Україні з’явиться "гаряча лінія" психологічної підтримки для ветеранів за прикладом Австралії

257 0

Україні в п’ятницю, 23 серпня почне роботу перша професійна "гаряча лінія" з попередження суїцидів і психологічної підтримки для ветеранів Lifeline Ukraine (Лайфлайн Україна).

Про це повідомляє Український кризовий медіа-центр.

"Гаряча лінія" працюватиме 24/7 по телефону 7333.

Протоколи, за якими будуть працювати психологи на лінії, були переведені і адаптовані з протоколів австралійської "гарячої лінії" Lifeline Australia, яка працює з 1963 року.

На першому етапі проект сфокусується на ветеранах російсько-української війни.

Засновник Lifeline Ukraine Пол Найленд заявив, що більшість команди складуть ветерани.

"Загалом у ній працюватимуть близько 40 фахівців, і зараз ми продовжуємо відбір", – сказав він.

Lifeline Ukraine частина проекту – All4One Фонду Східна Європа. Фінансову підтримку надає також Посольство Великоъбританії в Україні. Переважно негрошову – також кілька приватних компаній (послуги, захищені мобільні лінії, приміщення і т.д.).

Читайте також: Тяжелые последствия войны

Проект неурядовий, але створюється і координуватися у співпраці з Міністерством охорони здоров’я та Міністерством ветеранів. Ідея створити в Україні таку "гарячу лінію" виникла у в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун, після знайомства з австралійським досвідом.

"Коли після Майдану і повернення з фронту перших ветеранів нестача належної психологічної підтримки для них стала особливо відчутною, першим кроком було, за підтримки Посольства США, навчання наших психологів, психіатрів, соціальних працівників і священиків у Сполучених Штатах. З часом ми зрозуміли, що не можемо робити лише це, якщо люди до них не приходять: якщо буде анонімний спосіб поговорити з кимось, це буде ефективніше. Ми подумали, що багато людей вагатимуться довіряти державній «гарячій лінії», і краще створити неурядову організацію, яка буде тим займатися, а наше завдання – створити мережу фахівців, які можуть допомогти", – розповіла вона.

"З війни дуже важко повернутися. Ми можемо повертатися фізично, але подумки і психологічно – ми там. Не кожен може самотужки впоратися з дисонансом який виникає тут, у мирному житті. Тому така гаряча лінія – дуже важливий крок.… Поговорити з людиною, яка зателефонує на гарячу лінію, і, можливо, врятувати їй життя – це реабілітація і для цих хлопців: для них дуже важливо розуміти, що вони потрібні і корисні для суспільства. Тому цей проект має подвійний ефект", – зазначив Олександр Терещенко, заступник міністра у справах ветеранів.

Грант від Посольства Великої Британії складає 580 тисяч фунтів стерлінгів.

"З досвіду нашої країни, ми розуміємо важливість психологічної підтримки для ветеранів, тож радо розширюємо нашу допомогу Україні на цю сферу. Цей проект заповнить ту ланку допомоги, якої бракувало – це найперше місце, куди ветеран може звернутися, якщо йому більш немає з ким поговорити. Дуже важливо, що це підтримка від рівних, від колишніх побратимів – ветеран найкраще зрозуміє ветерана, на додачу до професійної підготовки", – зазначила Хелен Фейзі, заступниця голови Місії Посольства Великої Британії в Україні.

Читайте також: "Війни нема"? Чому на шостому році війни у Одесі так і не з'явився Центр реабілітації для АТОвців, який має бути тут по закону України

На майбутніх тренінгах команду навчатимуть канадська організація Living Works та Ейпріл Натурел, одна зі світових експертів з відкриття гарячих ліній.

У майбутньому групи психологічної підтримки за принципами «рівний рівному» планують запустити і в обласних ветеранських центрах, які створюватиме Міністерство у справах ветеранів.

На сьогодні в Україні 392 тисячі ветеранів російсько-української війни, зазначає Олександр Терещенко. Достовірної статистики про кількість самогубств серед них немає.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини