MENU

Радникові Зеленського кортить "убити й розчленувати" "Укрзалізницю"

3244 1

Олег Устенко

Коли я вперше почув ідею з Офісу президента України продати "Укрзалізницю", я насторожився, але публічно всіх заспокоював, що йдеться про збалансований підхід, і ніхто "завтра" її продавати не буде, бо в нинішньому стані її вартість суттєво нижча від можливої. Ну, і "дрібничка": в УЗ статус стратегічної та забороненої до приватизації законом. Але кого зараз закони хвилюють...

Проте вчорашня теза невідомого мені, але знаного українського економіста й виконавчого директора міжнародного фонду Блейзера, президентового радника Олега Устенко відверто шокувала: "Укрзалізниця" повинна бути вбита й розчленована".

Я неодноразово намагався пояснити чиновникам-високопосадовцям, що якісна реформа "Укрзалізниці", створення комфортних, добре оплачуваних робочих місць у компанії дасть близько 1 000 000 голосів залізничників та їхніх родин на підтримку того політика, хто цю реформу зробить. І навпаки.

Читайте також: Чому "Укрзалізницю" чекає погане майбутнє. П'ять причин

В абсолютних числах "Укрзалізниця" – це 70% вантажних перевезень усієї держави, сотні мільйонів пасажирів щороку, 3–5% ВВП, потенційно найбільша та найкраща державна компанія України, яка може не лише успішно працювати всередині країни, але й бути великим східноєвропейським гравцем.

Ми точно маємо намір її вбивати?!

А бізнес і людей Ви запитали?

А що вони Вам сказали?

А чим Ви будете все і всіх возити натомість?

Єдиний шлях на сьогодні, якщо ми не хочемо соціального вибуху – глибинна реформа. Спрощено вона складається з таких етапів:

– позбавлення політичного впливу на діяльність компанії;

Читайте також: Портников: В Україні влаштували охлократичний переворот. ВІДЕО

– швидкі реформи, які дадуть можливість за шість місяців стабілізувати компанію та системно підійти до всіх видів перевезень;

– запуск у тестовому режимі приватної вантажної та пасажирської тяги, запуск виробництва електровозів і пасажирських потягів, інвестиції в інфраструктуру;

– впродовж двох років підготовка до ІРО і вихід на ринки перевезень сусідніх держав;

– за два-три роки вихід на ІРО і продаж невеликої частки акцій, бажано не портфельному, а стратегічному інвестору.

Це амбітно, але можливо.

"Вбити і розчленувати" – це смерть не лише найбільшої компанії, але й хрест на логістиці всієї держави, викидання на вулицю сотень тисяч людей.

Нагадую, Гіперлуп я ще не запустив, перевозити замість УЗ буде нікому.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Володимир ОМЕЛЯН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини