MENU

Науковець: Організовувати міжнародні зустрічі на найвищому рівні між Україною та Росією не потрібно

5203 0

Науковець: Організовувати міжнародні зустрічі на найвищому рівні між Україною та Росією не потрібно

Президент України В. Зеленський дуже хоче вирішити питання припинення воєнних дій, повернення військовополонених і політичних в’язнів Кремля. І це добрі наміри. Але як їх досягти? І що реально можна зробити, не допустивши при цьому помилок?

Насторожує те, що московське керівництво уже анонсує про початок діалогу президентів України та Росії. Але чи потрібен Україні такий діалог?

Читайте також: Політолог: Найближчим часом Росія почне кампанію особистої дискредитації Зеленського

Дати ствердну відповідь важко, бо за всіма ознаками кремль не те що не готовий іти на жодні поступки, а намагається вперто нав’язати Україні особливий статус Донбасу, причому не адміністративної автономії, а політичної, що реально означає:

1) українська влада туди не зайде;

2) збройні формування сепаратистів залишаються, а їхні представники братимуть участь в роботі українського парламенту та інших органів, диктуючи політичні вимоги і блокуючи прогресивні рішення;

3) Україна бере на себе зобов’язання щодо відбудови та фінансування окупованих територій. Ще одна невідповідна українським інтересам вимога – зняти водну, енергетичну та економічну блокаду Криму.

Читайте також: Користуючись слабкістю Зеленського, Захід робить нову спробу приручити російського ведмедя

Іти назустріч таким вимогам категорично не можна, бо це означатиме здачу українських державних інтересів. А що можна?

Через контактні групи та міжнародний тиск добиватися на паритетних умовах обміну полоненими та в’язнями, припинення вогню на лінії зіткнення з використанням міжнародного миротворчого контингенту. Це реально. Бо на інші поступки кремль не піде. Лише нові жорсткі економічні санкції могли б його змусити. Але такі санкції через різні причини ні ЄС, ні США уже не запровадять. І міжнародної підтримки треба шукати в тих впливових державах, де вплив проросійського лобі є найменшим.

А отже, враховуючи усі обставини, організовувати міжнародні зустрічі на найвищому рівні між Україною та Росією зовсім не потрібно.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Мирослав ДНІСТРЯНСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини