Науковець: Організовувати міжнародні зустрічі на найвищому рівні між Україною та Росією не потрібно
Президент України В. Зеленський дуже хоче вирішити питання припинення воєнних дій, повернення військовополонених і політичних в’язнів Кремля. І це добрі наміри. Але як їх досягти? І що реально можна зробити, не допустивши при цьому помилок?
Насторожує те, що московське керівництво уже анонсує про початок діалогу президентів України та Росії. Але чи потрібен Україні такий діалог?
Читайте також: Політолог: Найближчим часом Росія почне кампанію особистої дискредитації Зеленського
Дати ствердну відповідь важко, бо за всіма ознаками кремль не те що не готовий іти на жодні поступки, а намагається вперто нав’язати Україні особливий статус Донбасу, причому не адміністративної автономії, а політичної, що реально означає:
1) українська влада туди не зайде;
2) збройні формування сепаратистів залишаються, а їхні представники братимуть участь в роботі українського парламенту та інших органів, диктуючи політичні вимоги і блокуючи прогресивні рішення;
3) Україна бере на себе зобов’язання щодо відбудови та фінансування окупованих територій. Ще одна невідповідна українським інтересам вимога – зняти водну, енергетичну та економічну блокаду Криму.
Читайте також: Користуючись слабкістю Зеленського, Захід робить нову спробу приручити російського ведмедя
Іти назустріч таким вимогам категорично не можна, бо це означатиме здачу українських державних інтересів. А що можна?
Через контактні групи та міжнародний тиск добиватися на паритетних умовах обміну полоненими та в’язнями, припинення вогню на лінії зіткнення з використанням міжнародного миротворчого контингенту. Це реально. Бо на інші поступки кремль не піде. Лише нові жорсткі економічні санкції могли б його змусити. Але такі санкції через різні причини ні ЄС, ні США уже не запровадять. І міжнародної підтримки треба шукати в тих впливових державах, де вплив проросійського лобі є найменшим.
А отже, враховуючи усі обставини, організовувати міжнародні зустрічі на найвищому рівні між Україною та Росією зовсім не потрібно.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки