MENU

Сьогоднішнє голосування не скасовує депутатської недоторканності

1123 0

Сьогодні, 3 вересня, депутати остаточно проголосували за зміни до Конституції України про скасування депутатської недоторканності. Однак, аби позбутися недоторканності депутатів, цього замало. Сьогоднішнє голосування не скасує недоторканністі! І ось чому.

Читайте також: Ніякого парламенту в Україні більше немає і парламентської демократії теж – Портников

"Народному депутату гарантується депутатська недоторканність на весь строк здійснення депутатських повноважень. Народний депутат не може бути без згоди Верховної Ради України притягнутий до кримінальної відповідальності, затриманий чи заарештований."

Це не текст Конституції України. Це текст закону про статус народного депутата України. Скасувавши недоторканність у Конституції України, недоторканність залишиться в законі про статус народного депутата. Також недоторканність прописана у Кримінальному процесуальному кодексі.

Читайте також: Журналіст: Зеленський опинився за крок до узурпації всієї влади в державі

Чи ці закони стануть такими, що суперечать Конституції України, якщо з останньої вилучити недоторканність? Ні! Ми ж не фіксуємо в Конституції України нове правило "депутатську недоторканність заборонено". Механічне вилучення із Конституції лише означатиме, що недотороканність діятиме далі на рівні закону.

Я підтримую скасування депутатської недоторканності й переконаний, що це буде зроблено. Та щоби скасувати недоторканність, змін до Конституції недостатньо. Потрібно також вилучити недоторканність із Закону України "Про статус народного депутата України" та Кримінального процесуального кодексу. Допоки цього не буде зроблено, недоторканність діятиме. Звичайно, партія "Слуга народу", маючи більшість у Верховній Раді, зможе це зробити. Утім аби дійсно остаточно скасувати недоторканність депутатів, ці кроки необхідно пройти!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Тарас ШЕВЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини