У парламенті зараз руйнують одну з основних цінностей України – Пекар
Зараз парламент почне в шаленому темпі ухвалювати законопроекти дуже низької якості, й із цим нічого не можна вдіяти. Чому низької якості? Тому, що якість законопроекту визначається якістю його опрацювання: тим, наскільки члени парламенту мали змогу з ним ознайомитися й перевірити на відповідність своїм цінностям; наскільки з ним могли ознайомитися й обговорити експертні спільноти та ключові соціальні групи, інтереси яких він зачіпає; наскільки члени парламенту могли це все почути й обговорити між собою.
Читайте також: Ніякого парламенту в Україні більше немає і парламентської демократії теж – Портников
Швидке ухвалення невідомо ким написаних законопроектів під гаслами "довіри" та "командної роботи" стане перевіркою народних депутатів на особисті цінності й особисту відповідальність (яку не знімає жодна "командна робота" в одній команді з невідомими авторами), й у мене немає сумнівів, що парламент у цілому цю перевірку провалить, хоча хотілося би сподіватися, що окремі депутати її пройдуть.
Одна з основних цінностей України – це парламентаризм, і законопроекти націлені на його руйнування.
Я проти зняття депутатської недоторканості, бо це створює умови не лише для політичного переслідування опонентів, а й насамперед для силового тиску на власних однопартійців. Я розумію, що цього хоче більшість населення, але так само більшість населення хоче розкуркулити буржуїв, скасувати всі реформи та дозволити відмовлятися від вакцинації.
Я проти повноважень президента утворювати регулятори, призначати та звільняти з посади керівників силових відомств без детальної процедури, що передбачає повноваження парламенту. Це змінює баланс влади у країні, це початок шляху, яким ішов Янукович.
Читайте також: Журналіст: Зеленський опинився за крок до узурпації всієї влади в державі
Я проти "права народу" на законодавчу ініціативу, бо воно легко блокує роботу парламенту фантастичною кількістю спаму.
Я проти зменшення кількості народних депутатів, бо це зменшить політичну конкуренцію та збільшить можливості взяти парламент під контроль груп впливу, а також іще зменшить можливість якісно працювати над законопроектами. Є досвід парламентів інших країн, скільки доречно мати членів парламенту на яку кількість населення.
Парламентаризм – це велика цінність, і його можна зруйнувати лише двома способами. Або збройним переворотом, або спонукавши членів парламенту за допомогою фальшивих приманок зруйнувати його власноруч.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки