"Пластикова епоха". У світі з'являється нова викопна копалина – науковці
Залишки й відходи пластику по всій планеті за останні 70 років виросли настільки, що він ризикує перетворитися на нову штучну викопну копалину.
Щоправда, таку, яка шкодить планеті, йдеться у звіті науковців Інституту океанографії в Сан-Дієго, пише The Guardian.
Пластикові шари, що відкладаються і накопичуються на дні океанів, річок і гір, можуть бути використані на позначення початку антропогену. Це – геологічна епоха, в якій людська діяльність стала панівною на планеті. Науковці заявляють: після бронзового та залізного періодів сучасний етап нашої еволюції може стати відомим як "пластикова епоха".
Читайте також: Вчені: В Арктиці разом зі снігом випадають мікроскопічні частинки пластику
Науковці аналізували осадові шари земних порід біля узбережжя Каліфорнії. Вони виявили: з 1945 року крім звичайних ґрунтових порід в обраних зразках почав з’являтися пластик. При чому його кількість збільшувалася вдвічі кожні 15 років. Наразі дві третини становлять пластикові волокна, п’ята частина – фрагменти пластику (або мікропластик), а десята – пластикова плівка.
Значна частина пластикових частинок потрапляє в океан через стічні води – після прання синтетичних тканини, миття посуду та пластикових речей, від фешн-індустрії. Цьому питанню наразі приділяється недостатньо уваги. Однак, науковці наголошують: стічні води варто особливо фільтрувати. Адже мікропластик не розпадається й не перероблюється, він тільки накопичується в навколишньому середовищі.
Читайте також: Чорне море вдвічі більш забруднене, ніж Середземне (83% сміття в ньому – пластик)
"Ми всі в школі знаємо про кам’яну епоху, бронзовий вік і залізний вік. Наш час буде називатися пластиковим віком. Страшно, що саме цим запам’ятається наше покоління", – прокоментувала результати дослідження Дженніфер Брендон з Інституту океанографії.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки