MENU

Зміни до КПК: хтось мусить сказати неприємну народові правду

5156 1

Сьогодні ми, як країна, проходимо важливий тест.

Завтра, 10 вересня парламент імовірно розглядатиме зміни до КПК, де застава скасовується для тих, кого звинувачують у корупційних злочинах. За підозрами в корупції саджатимуть до СІЗО, тобто позбавлятимуть волі без обвинувального вироку суду.

Мені цікаво, чи залишилися в нашій країні ще принципові правозахисники. Не політики під відповідною маскою, не псевдоадвокати на грантах і не інші співробітники грантових структур – а саме люди, для котрих права людини є цінністю, на захист якої вони готові йти на жертви. Зокрема й на нерозуміння широких мас.

Читайте також: Портников: Антикорупційний суд? Корупція нікуди не дінеться, зокрема – завдяки вам

Так, народ, неосвіченість котрого підігрівають авантюристи, не відчуває різниці між запобіжним заходом і покаранням. Але ж мусить хтось сказати неприємну народові правду, мусить же хтось врешті-решт відстояти честь нашої країни, як країни мудрих і совісливих, а не дрімучих й озлоблених.

Так, у зв’язку з тим же суспільним настроєм, завтра ми, ймовірно, програємо бій за істину. Але згодом країна одумається й виграє війну за істину, якщо достатньо голосів скажуть про реальний стан речей і дадуть правильну оцінку вже зараз.

Запобіжний захід має своєю метою, щоб підозрюваний чи обвинувачений не перешкоджав слідству, виконував настанови КПК і не скоював інших злочинів. Зазвичай застосовується тримання під вартою, коли людина скоїла насильницький злочин. У всіх інших випадках прийнято давати можливість застави або інших запобіжних заходів, не пов’язаних із перебуванням під вартою.

Читайте також: 100 днів Зеленського: жодних підстав для оптимізму немає

Тим не менш у нас прийнято гукати "зрада", коли під заставу відпускають ту чи нішу особу, причетну, за версією слідства, до корупції. Але при цьому не кричать "зрада", що вже не такі уже й нові антикорупційні органи забезпечили мізерну кількість (і ще меншу якість) обвинувальних вироків суду.

Боротьба з корупцією залишиться все тим же фейком внаслідок цих змін до КПК, а може, стане ще й більшою корупцією, коли силовики будуть, використовуючи свої драконівські повноваження і непідконтрольність суспільству, займатися рекетом – власне, чим вони і займаються зараз.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ігор ЛУЦЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини