MENU

Вчені змоделювали, як на Венері могло зникнути життя

3751 0

Венера

Згідно з новим дослідженням, планета Венера могла мати цілком придатне для проживання середовище протягом 2−3 млрд років після утворення планети.

Але ймовірне життя близько 700 млн років тому занапастив парниковий ефект, вважають автори дослідження.

У 1978 році місія NASA "Pioneer Venus" (Також відома як "Pioneer 12") досягла Венери та виявила ознаки того, що у Венери колись були океани на її поверхні. Вважається, що Венера, можливо, була планетою, на якій знаходилася рідка вода протягом 2−3 млрд років.

Дослідники з Інституту космічних досліджень імені Годдарда при NASA поділилися серією з п’яти симуляцій, які показують, якою могло бути середовище Венери на основі різних рівнів водного покриття.

Всі п’ять симуляцій припускають, що Венера могла підтримувати стабільні температури в діапазоні від 20 до 50 градусів за Цельсієм протягом приблизно 3 млрд років.

Читайте також: Вчені виявили зірки, які суперечать нашому розумінню Всесвіту

"Наша гіпотеза полягає в тому, що Венера могла мати стабільний клімат протягом мільярдів років. Цілком можливо, що майже глобальна подія відновлення поверхні відповідальна за його перетворення з подібного до Землі клімату на пекельний жаркий світ, який ми бачимо сьогодні", – заявив один з авторів роботи Майкл Вей.

У стабільних кліматичних умовах Венера могла б підтримувати рідку воду і, у свою чергу, можливо, підтримувати ранні форми життя.

Створення різних симуляцій включало адаптацію тривимірної моделі загальної циркуляції, яка враховувала склади атмосфери 4,2 млрд років тому, 715 млн років тому і сьогодні. Модель також враховує поступове збільшення сонячної радіації.

Три з п’яти сценаріїв припускали, що топографія Венери була схожа на ту, яка є сьогодні. У цих сценаріях океан коливався від малої глибини приблизно 10 м до приблизно 310 м. Для порівняння, дослідники також розглянули сценарій, в якому рельєф планети був аналогічний топографії Землі з океаном глибиною 310 м, а також сценарій, коли вся поверхня Венери була покрита океаном глибиною 158 м.

Читайте також: NASA показало, як виглядає сонячне затемнення на Юпітері

"В даний час на Венері майже вдвічі більше сонячного випромінювання, ніж на Землі. Однак у всіх змодельованих нами сценаріях ми виявили, що Венера все ще могла б підтримувати поверхневі температури, в яких зберігається рідка вода. Однак, щось трапилося на Венері, де величезну кількість газу була випущена в атмосферу і не могла бути повторно поглинена скелями", – додав Майкл Вей.

Хоча точна причина викиду газу ще невідома, можливо, це пов’язано з вулканічною активністю планети. Коли магма і розплавлена порода спливли на поверхню планети, велика кількість вуглекислого газу могло бути випущено назад в атмосферу. Дослідники стверджують, що якби магма затверділа до того, як досягла поверхні, вона створила б бар'єр. який запобігав повторному поглинанню газу.

Великі кількості вуглекислого газу в атмосфері, згідно з припущенням вчених, викликали безконтрольний парниковий ефект, який і привів Венеру до її нинішнього стану.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

НВ Techno


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини