Монобільшість в парламенті має бути послідовною: народовладдя зовсім не поміщається в смартфоні
З підписанням так званої формули Штайнмайєра виникають дві протилежних політики примирення та реінтеграції на її основі.
Перша – це та, що передбачається формальною літерою Мінських угод. Вона залишає невирішеним питання послідовного розведення в часі деокупації – виведення військ, роззброєння – та часу проведення виборів. Його очевидна трактовка Росією та очевидна схильність "нормандських" партнерів до російської сили, грошей, отже, до проросійської політики, це – спочатку вибори, а потім деокупація. Ця довгограюча політика відновлення регіональноі зони впливу імперського сусіда майже безнадійна для втілення західно-європейського вибору України.
Друга – це те, що вимагає здоровий глузд Української сторони як нації, яка достойно відповіла на військовий удар Росії. Це констатація факту, що агресор – путинська Росія, а не ЛДНР, має бути суб‘єктом міжнародної правовоі відповідальності. Тобто спочатку повний вивід військ та деокупація, державний контроль над закритими кордонами, а потім вибори. Ця політика – зміцнення незалежності та європейської інтенції України та нашого НАТО-вектора. Політика розвитку, реформ, європейського рівня добробуту народу.
Читайте також: 13 тез щодо "Штайнмаєра": зрада можлива, але її можна відвернути
На сьогодні очевидно, що другу, морально і правову вірну для украінців, політику навряд чи можливо цілком перевести в статус міжнародної дипломатії "норманского" формату. Але це намагання наповнити формальну літеру Мінських угод та конфліктну формулу німецького президента реальним змістом. А також позитивно вплинути на нову редакцію закону про особливий статус реінтегрованих територій.
Це прагнення замало висловлювати лише голосами міноритарних партій в парламенті. Тому свято Захисника України 14 жовтня, має великий сенс. Як мирна демонстрація демократичного балансу народного вибору. Справжнього народовладдя. Це свято також має бути справжнім святом.
Читайте також: Портников: Далі або чергове загострення, або "тиха капітуляція"
Монобільшість в парламенті має бути послідовною: народовладдя зовсім не поміщається в смартфоні. Особливо там і тоді, коли йдеться про екзистенційний вибір, вже зроблений ціною героїв Майдану і війни.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки