Складається враження, що уряд ставив собі за мету лише формально "написати" програму, але не має наміру її виконувати – експерт
Таке враження формується, починаючи із Вступу "програми" де наведені перелік сучасних викликів перед урядом (необхідність витрачати третину бюджету на витрати по боргу, фактичну зношеність інфраструктури, проблеми ЖКП, слабку і хворобливу економіку, військовий конфлікт і т.п.) та декларативні результати, яких досягне Уряд за 5 років, а саме:
– Зростання економіки на 40%;
– Приріст робочих місць на 1 млн.;
– Залучення 50 млрд. доларів США прямих іноземних інвестицій;
– Очевидний розвиток інфраструктури (основних доріг – 24 тис. км у "хороший" стан, 5 глибоководних портів та 15 аеропортів);
– Забезпечення кожного на рівні не менше "реального" прожиткового
– Рівень забруднення довкілля зменшиться не менше ніж 20%;
– Позитивний демографічний тренд.
Задекларовано прагнення забезпечити добробут та вищу якість життя українця, у той же час, нові надходження спрямовуватимуться за принципом 70/30, до 70% – спрямовуватиметься в розвиток економіки і – на соціальне забезпечення.
Читайте також: В уряді назвали майбутні безвізові країни для українців
Подана програма діяльності Уряду являє собою документ із переліком деяких цілей всіх 14-ти міністерств і Секретаріату КМУ та загальний пункт "Європейська та євроатлантична інтеграція".
Фактично документ представляє собою набір цілей для міністерств, які вони самі собі "поставили", зведений у єдиний перелік без узгодження загальної мети, задач і плану відповідних дій по їх досягненню. Фактично не формується стратегічного бачення і "плану" (із зазначенням послідовності, умов і часової параметризації), а просто перелік бажаних цілей і ймовірні показники ефективності (які у більшості випадків є вимогами чинного законодавству), що будуть досягнуті за 5 років.
Із проекту програми не випливає як саме Уряд має намір збільшити доходи бюджету і мати ресурси для розвитку економіки, окрім приватизації та продажу землі.
Читайте також: Кабмін заборонив штрафувати власників "євроблях"
Дивні бачення щодо розвитку вищої освіти та шляхів її фінансового забезпечення. Наприклад, у цілі 1.4 зазначено що: "За 5 років не менш як 70% державних закладів вищої освіти вийдуть із статусу бюджетної установи.". Тобто, або передбачається "приватизація" вузів, або повальна комерціалізація вищої освіти.
Цілі, наприклад Мінохоронздоров’я, визначаються як доконані майбутні стани – "Люди менше хворіють", а не "… значне скорочення захворюваності…" і т.п.
Проект постанови ВРУ про програму діяльності Кабміну – це "відписка" Уряду на вимоги чинного законодавства (стаття 11 закону про КМУ). Подали на розгляд Парламенту бо мусили…
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки