MENU

Програма "Муніципальна бабуся" в Україні. Бути чи не бути?

689 0

З 1 січня 2019 року в Україні почала роботу соціальна програма "муніципальна няня". Інформацію про її ефективність і попит серед молодих батьків знайти складно. 

Однак, з власних джерел знаємо, що програмою "Муніципальна няня" користуються бабусі, які зараз офіційно ніде не працюють і їм не вистачає декількох років до пенсії. 

Нагадаємо, муніципальна няня – це будь-яка фізична особа-підприємець або юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років. 

Проте, нещодавно у Верховній Раді України
запропонували заборонити ФОПам надавати послуги. Що звісно вплине на існування програми у разі схвалення рішення.

Міжнародний жіночий рух "За сімейні цінності" неодноразово наголошував на необхідності внесення змін і доповнень у цю програму, у тому числі під час засідань круглих столів на які запрошували представників Міністерство соціальної політики України.

Читайте також: На Миколаївщині вихователька дитсадка знущалася над дітьми, заклеюючи їм роти скотчем

Зокрема, наша організація пропонує впровадження програми "Муніципальна бабуся". Де бабуся не обов`язково має сімейний зв’язок з дитиною. Це може бути особа похилого віку, якій потрібні не лише додаткові кошти, адже пенсії мізерні, а й спілкування. Такі бабусі могли б за короткий термін часу пройти спеціальні курси в центрах зайнятості і знаходитися у базі "Муніципальна бабуся". Наприклад, програма, яка діє сьогодні, передбачає самостійний пошук няні батьками і укладання договору.

Міжнародний жіночий рух "За сімейні цінності" є прихильником дієвої співпраці законодавчої, виконавчої гілок влади, органів місцевого самоврядування та активного громадського сектора - коли співпраця спрямована на реалізацію потрібних для суспільства ініціатив.

Читайте також: Діти, які не знають мови та історії України. Як ми втрачаємо молодь Донбасу і Криму​​​​​​​

Ідея "Муніципальної бабусі", у разі її підтримки міністерством і органами місцевого самоврядування, сприятиме вирішенню проблем: 

– догляду за дітьми, чиї батьки не мають можливості оплатити послуги няні;

– зайнятості людей пенсійного віку, що бажають продовжувати активний спосіб життя;

– використати фінансування програми на допомогу пенсіонерам , які долучаться до цієї програми (для деяких ці виплати будуть на рівні пенсій);

– проявить соціальну функцію держави.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Жіночий клуб "За сімейні цінності"


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини