MENU

Чи їдять мартини круасани, або 10 речей, які ми весь час робимо неправильно

1280 0

Якось мені треба було швидко знайти трохи хліба, щоб привабити чайок до місця зйомок. Не в сезон могла знайти неподалік лише круасани або бублики. Я завмерла перед полицею: що краще? Круасани перемогли, бо їх не треба було розмочувати.

Так, мартини будуть їсти все, що ти їм даєш (чи залишаєш без нагляду), але що з ними далі? Зазвичай ми не замислюємося. Але ми замислилися – і зібрали мінімум 10 речей, які не варто робити, щоб не нашкодити собі й тим, хто нас оточує.

Годувати качок хлібом. Так, їм, як і мартинам, це не на користь (жодних птахів не можна годувати хлібом!). Окрім того, що хліб – дуже калорійна їжа і, раз скуштувавши таку легку «здобич», вони вже не захочуть порпатися в рясці в пошуках чогось менш привабливого, він ще й містить забагато білка для качок. Це особливо небезпечно для пташенят, крила яких стають надто важкими, щоб дозволити їм здійнятися в небо. Залишки хліба забруднюють воду і сприяють розповсюдженню отруйних водоростей і паразитів, через яких ще й можуть захворіти і загинути жителі водойм.

Якщо ніяк не можеш відмовитися від традиції годувати качок, бери із собою на прогулянку спеціальний корм, капусту, салат, огірки, кукурудзу або кабачки. Та нехай це буде настільки скромна порція, що залишки не будуть сумно плавати у воді.

Годувати молоком їжаків. У їжаків немає ферменту, який розщеплює лактозу, що міститься в молоці. В кращому випадку молоко призведе до розладу шлунку, проте, імовірніше, тварина поплатиться за ласощі життям. Котам молоко не корисне з тієї самої причини.

Читайте також: 5 причин, чому кожному чоловікові варто почати плавати

Якщо тобі хочеться пригостити їжака, однак ти не такий(-а) спритний(-а), щоб наловити тарганів чи цвіркунів або видобути борошняних черв’яків, запропонуй йому сирого нежирного м’яса, відварної печінки або свіжої риби.

Засовувати ложку в рота людині з епілептичним нападом. Якщо ти раптом став(-ла) свідком епілептичного нападу в людини, перше, що ти маєш зробити, – не дати нікому нічого засунути людині в рота. Вірогідність прикусити язика не зрівняється з можливістю поранити людину цією ложкою або навіть вибити їй зуби. Підкладати щось під голову, бити людину по обличчю, намагатися стримати судоми або трясти теж не треба.

Що треба: покласти людину на бік, притримувати голову (не вище тіла, а горизонтально), щоб убезпечити від травм. Засікти час, скільки триває напад: це інформація для швидкої. Якщо напад закінчився до приїзду швидкої, не поспішай ставити людину на ноги: їй краще полежати ще 15 хвилин.

Їсти щодня суп. Ні, від цього ніхто не помре. Як і від того, що не їстиме його щодня. Проте особливої користі в цьому немає. Відвар овочів не містить цінних речовин, бо всі вітаміни в ньому розкладаються.

Суп – хороша страва, якщо тобі треба нагодувати багато людей, а продуктів на всіх не вистачає. Або якщо ти вживаєш недостатню кількість води.

Боротися із застудою поїданням лимонів, бо вони багаті на вітамін С. По-перше, навіть у капусті вітаміну С більше, ніж у лимоні. По-друге, медичні дослідження показують, що вітамін С не лікує застуду, ГРВІ та грип і не допомагає в їх профілактиці. По-третє, кислота, яка міститься в лимоні, посилює подразнення слизової горла.

Якщо тобі все ж таки хочеться наситити організм вітаміном С, зверни увагу на шипшину, чорну смородину, болгарський перець і ківі, де його вдвічі чи навіть у чотири рази більше, ніж у цитрусових.

Приймати гарячу ванну перед сном. Думаєш, після важкого дня гаряча ванна допоможе розслабитися і легко заснути? Тільки в кіно! Висока температура води не тільки викликає проблеми зі сном, але й підвищує навантаження на серце, збиває серцевий ритм і знижує тонус шкіри. Тому скажи гарячому душу і ванні «ні».

Заспокоїтися і зняти втому допоможе контрастний душ. Так, його можна приймати не тільки вранці для бадьорості, але й увечері, щоб підготуватися до сну. Починай з невеликого перепаду температур.

Переводити сигнал будильника. Коли ти прокидаєшся від сигналу будильника і переставляєш його, щоб поспати ще п’ять хвилин, а потім ще на п’ять, аби ще трохи поспати, то маєш знати, що ти не продовжуєш свій сон, а кожного разу запускаєш його новий цикл. При цьому за такий короткий проміжок часу організм не встигає зануритися в глибокий сон і повноцінно розслабитися. Як наслідок, сонливість і втома на весь день.

Вихід один: навчитися вставати з першого разу. А ще краще – полагодити свій біологічний годинник, щоб узагалі відмовитися від будильника. Як це зробити, розкажемо в наступній статті.

Пити каву одразу після пробудження. Раннє пробудження саме по собі стрес для організму, особливо якщо прокидатися тобі доводиться від будильника.

При стресі в організмі виробляється кортизол, який ще називають «гормоном стресу». Саме він відповідає за наше відчуття бадьорості. А от кава зранку зменшує рівень кортизолу, і з часом за нашу бадьорість починає відповідати вже кофеїн, дозу якого постійно доводиться збільшувати, бо організм швидко звикає до нього. Саме тому затяті кавомани скаржаться, що кава їх більше не бадьорить.

Найкращий час для ранкової кави – з 10 до 12 години. І тільки після сніданку.

Пропускати сніданок. Очевидна річ: їжа – це енергія для організму. Без неї жодна кількість кави не поставить тебе на ноги. Не кажучи вже про концентрацію уваги та інші складники працездатності. Більше того, вчені пов’язують безсоння з пропущеними сніданками: не отримавши їжі після пробудження, мозок вирішує, що тілу загрожує голод, і починає активно виробляти кортизол та адреналін (у більшій кількості, ніж тобі потрібно для відчуття бадьорості), а вони провокують безсоння.

Читайте також: 7 звичок, що покращують пам’ять

Тож, поснідавши протягом години після пробудження, ми не тільки допомагаємо мозку функціонувати на пристойному рівні, але й запускаємо свій біологічний годинник, який контролює час до нічного сну.

Забирати додому пташеня, яке випало з гнізда. І наостанок (бо воно ж має найкраще запам’ятатися) трохи альтруїзму. Точніше, менше альтруїзму, але нехай він буде правильним. Якщо ти побачив(-ла) пташеня, що нібито випало з гнізда, і з ним усе добре, не неси його додому. Його дім десь на дереві, під яким ти його знайшов(-ла), і десь поблизу літають його стурбовані батьки. Ні, гніздо шукати не обов’язково. Просто підсади пташеня вище на гілку, щоб воно не дісталося хижакам. І тільки якщо воно травмоване або не має пір’я, то вже бери його із собою і звертайся за допомогою до орнітолога.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Юля ВЕРЕМКО-БЕРЕЖНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини