MENU

Нових суддів КСУ в Зеленського погодили до початку суддівського з'їзду

729 1

Рік тому, за день до з'їзду суддів, на якому мали обрати чотирьох членів Вищої ради правосуддя, мені вдалося назвати всіх переможців, які отримали ці посади. А все тому, що переможці були погодженні в Адміністрації президента ще до того, як судді зі всієї України приїхали до Києва.

Й ось минув рік... ми маємо нового президента й нову назву адміністрації, а ось методи, як проходять "обрання" на високі суддівські посади, схоже, залишилися колишніми.

Сьогодні, 29 жовтня, о 10:00 розпочинається Всеукраїнський з'їзд суддів, на якому, з-поміж 16 кандидатів мають обрати трьох суддів Конституційного суду. Проте імена цих трьох переможців були відомі ще вчора ввечері. Тому що, як і торік, обирають їх не 277 делегатів з'їзду, а кілька осіб в Офісі президента напередодні.

Отже, знайомтеся, погодженні напередодні кандидати до Конституційного суду:

Садіг Рза Огли Тагієв – ексголова Апеляційного суду Чернігівської області, а нині суддя у відставці.

Читайте також: Судова реформа Зеленського не сподобалася Канаді, Великій Британії, Німеччині та ЄС

Стрімкій суддівській кар'єрі Тагієв зобов'язаний одіозному Андрієві Портнову. 2010 року, під час роботи Портнова в АП, Тагієва перевели з Апеляційного суду Луганської області в Апеляційний суд Чернігівської області. Вже через місяць після переведення Тагієв очолив суд у Чернігові. Нагадаю, що в той час голів судів не обирали, їх призначала Вища рада юстиції, членом якої був Портнов, і ніколи головою суду, тим паче апеляційної інстанції, не ставала випадкова людина.

Тагієв публічно виступив проти проведення оцінювання суддів і саме небажання проходити оцінювання стало однією із причин його відставки у 2018 році.

Тагієв має на банківських рахунках мільйони гривень та сотні тисяч доларів, хоча все життя працював у судових і правоохоронних органах.

Юрій Цвіркун – суддя Вищого адміністративного суду, який було ліквідовано після створення нового Верховного суду 2016 року.

Кар'єра Юрія Цвіркуна також стрімко пішла вгору в час, коли головним із питань судоустрою був Портнов. Ставши суддею Київського апеляційного адміністративного суду у 2010-му, вже за рік Цвіркун отримав підвищення до судді Вищого адміністративного суду. Загалом, кар'єру від судді першої до касаційної інстанції Цвіркун подолав за шість років. На той час, у наявних умовах, чесного шляху для такого злету практично не існувало.

На останнє трете місце до Конституційного суду, станом на вчорашній вечір, претендувало два кандидати: голова Херсонського апеляційного суду Олександр Коровайко та суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Єлизавета Євграфова.

Найвірогідніший переможець цієї "дуелі" – Коровайко.

Читайте також: Через авторитарний "бульдозер" Зеленського Захід може втратити інтерес до України

Як і у випадку з попередніми погодженими кандидатами, важливу роль у суддівській кар'єрі Коровайка зіграв Портнов. У 2012 році Вища рада юстиції, до якої тоді входив Портнов, зробила Коровайка головою суду. Детальніше про суддю Коровайка – в розслідуванні PROSUD.

Євграфова також може похизуватися надзвичайно швидкою суддівською кар'єрою.

Як і її колега Цвіркун, Євграфова змогла подолати шлях від судді першої до касаційної інстанції за шість років. Можна припустити, що такій стрімкій кар'єрі Євграфова завдячує батькові, який був суддю Конституційного суду. Детальніше про Євграфову також можна дізнатися в окремому розслідуванні.

Під час пресмарафону президент Володимир Зеленський запевняв, що "ручні судді йому не потрібні" – дуже хотілося б, аби це було правдою. Адже "ручні суди" – те, чим активно користувалися попередники Зеленського.

Навряд чи сам Зеленський знає прізвища названих мною вище кандидатів. Схоже, що люди, яким президент Зеленський довірив питання судової реформи, а саме Андрій Смирнов та Андрій Богдан, продовжують використовувати старі методи контролю за судами. Ті методи, які ще рік тому використовував Петро Порошенко.

Очевидно, все це може повністю нівелювати будь-які спроби Зеленського провести судову реформу, на яку так чекають українці. Тому що всі спроби очищення судової системи будуть марними, поки президентове оточення проводжуватиме викликати до себе голів суддів апеляційної інстанції та передаватиме через них списки погоджених кандидатів на найвищі судові посади країни.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Катерина БУТКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини