MENU

Без знеболювальних і валеріанки: що має бути в офісній аптечці

1168 0

Здоров'я

Чому в офісній аптечці не має бути ліків? І як звичайне знеболювальне може зашкодити у критичних ситуаціях?

Ми розпитали в інструктора з домедичної допомоги про аптечку, яка справді може врятувати життя, пише Віра Стадник для The Village Україна.

Згідно із західними стандартами, аптечки в офісах та інших публічних місцях не мають містити медикаментів. За протоколом BLS (basic life support) від Європейської ради реанімації, домедичну допомогу надають до приїзду медиків і вона передбачає заходи з базової підтримки життя. Тож у цих наборах є лише вироби медичного призначення для надання домедичної допомоги, без будь-яких препаратів.

В Україні трохи інша реальність. Склад аптечок у нас затверджений ДСТУ, які були ухвалені ще в радянські часи. Ці набори майже на 100% складаються з препаратів, у них насправді немає жодного засобу для порятунку життя. Наприклад, для зупинки критичної кровотечі чи для проведення серцево-легеневої реанімації, які є основою комплектації закордонних аптечок.

Для особистого користування можна скласти аптечку з препаратами, яку погодив ваш лікар. Але якщо ми говоримо про офіс чи компанію, базовий набір має бути інший.

Читайте також: Нова функція у Facebook нагадуватиме користувачам піклуватися про здоров'я

Аптечка в офісах чи інших публічних просторах має містити засоби, які можуть запобігти ускладненням і підтримати життя постраждалого до приїзду медиків. Вони спрямовані на збереження життя під час критичних ситуацій, а не на подолання симптомів. Це засоби для зупинки критичної кровотечі, для серцево-легеневої реанімації та засоби для захисту людини, що надає домедичну допомогу. Також у  наборі можуть бути вироби, які використовують у разі травм ока, опіків тощо, залежно від специфіки виробництва/офісу.

Ліки в таких аптечках ускладнюють діагностику. Варто розуміти, що, наприклад, біль у голові може бути симптомом дуже багатьох захворювань: від незначних перепадів тиску до інсульту. А якщо під час інсульту прийняти знеболювальний засіб, це спотворить картину і лікар не зможе правильно провести діагностику. Якщо це крововилив у мозок, то німітимуть руки, а ліки можуть це замаскувати.

Аптечки за ДСТУ містять багато ліків. Там є "нейтральні" препарати, які не завдають великої шкоди, наприклад валеріанка, що загалом не є ефективною. Але в цих наборах можна знайти і серйозні засоби: на ринку досі є готові автомобільні аптечки, у складі яких є трамадол – опіоїдний наркотик.

За керівництва Уляни Супрун у МОЗ почали робити перші кроки, аби в Україні затвердили нові, європейські стандарти аптечок. Але поки їх не ухвалили й сьогодні це питання на паузі.

В Україні є компанії, які пропонують готові аптечки за європейськими стандартами. Але тут варто наголосити, що навіть якщо в офісі чи в іншому публічному просторі буде "правильна" аптечка, то цими засобами треба вміти користуватись. Тому важливо, щоб працівники кожного підприємства, офісу чи виробництва пройшли курс із надання домедичної допомоги.

Я рекомендую, щоб такий курс був не "авторським", а міжнародним, сертифікованим, який викладають за єдиним стандартом у всьому світі.

Читайте також: Найкраща профілактика – щорічна вакцинація. Загальні рекомендації як не захворіти на грип

Що має бути в офісній аптечці:

• турнікет для зупинки кровотечі,

• бандаж компресійний для зупинки кровотечі,

• гемостатичний бинт,

• еластичний бинт,

• бинт марлевий,

• серветки марлеві,

• пластир у рулоні,

• рукавички нітрилові,

• маска-клапан для серцево-легеневої реанімації,

• антисептик для рук,

• ножиці атравматичні,

• серветки протиопікові,

• термоковдра,

• пакет холодовий,

• пакет зігрівальний,

• маркер.

Це базовий набір аптечок. До нього, залежно від специфіки організації, підбирають додаткові елементи. Кількість цих засобів також регулюють відповідно до кількості людей в офісі.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Макс ТРЕМБАНЧУК, інструктор Європейської ради реанімації


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини