MENU

Міністр: Земельна реформа – це не про зняття мораторію

296 0

Сьогодні, 12 листопада, історичний день – у Верховній Раді розглядатимуть земельну реформу. Ми всі знаємо, що ринок землі в Україні є. "Сірий", "чорний" – який завгодно, проте не прозорий і не відкритий. Він є, але не для всіх. Для "обраних".

Тіньовий обіг землі, зв’язаний мораторієм, не дає країні розвиватися. Його обсяг наразі сягає 10 млрд гривень! Землю передають в оренду на 49 років за договорами емфітевзису. Лише за останні два роки під такі умови здано 460 тис. га землі! Українець отримує за це копійки, поки його земля виснажується і стає з часом непотрібною. Бо вона не належить тим, хто на ній працює. Їм байдуже.

Читайте також: Сьогодні ми дізнаємося, чи будуть в Україні справжні реформи

Земельна реформа – це не про зняття мораторію. Це комплексні зміни в системі земельних відносин, що складається з 10 різних складових. Дерегуляція, антирейдерство, прозорість, захист прав власника землі, фінансова підтримка. Сьогодні зміни вже відбуваються. Наприклад, за допомогою супутникових зйомок та алгоритмів глибокого машинного навчання ми вже зробили інвентаризацію всіх земель та того, що на ній вирощують. Тепер не можна буде не платити податки чи обробляти землю отриману самозахватом.

Ми змінюємо найкорумпованіший орган у сфері земельних відносин. Держгеокадастр у понеділок прозвітував про результати роботи за два місяці. Вони зробили за цей короткий час більше, ніж до цього було зроблено за 28 років. І зроблять іще більше, щоб ми не мали хаосу в кадастрах і кожен українець мав доступ до інформації про землю. Додані інформаційні шари водних охоронних зон, лісів тощо. Відкриті дані наказів та погоджень. Я вірю, що прозорість -–найкращі ліки проти корупції та неефективності.

Читайте також: Прибічники мораторію принесли під парламент труп свині у труні. ФОТОФАКТ

Щодо лякачок про іноземців. У проєкті закону закладено перехідний період аж до 1 січня 2024 року – юрособи з бенефіціарами-іноземцями купувати землю не зможуть. А ми зараз будуємо систему моніторингу кінцевого власника, щоб не можна було купувати землю через підставних осіб.

Можна довго дискутувати про окремі деталі реформи, але в сучасному цивілізованому світі навіть мови не може йти про те, щоб забороняти людині вільно розпоряджатися тим, що їй належить по праву.

І найголовніше: реформа обігу землі дасть поштовх розвитку економіки, запустить інвестиції на село та в переробну галузь, і зробить українців щасливішими та заможнішими. Ми працюємо для людей! І реформа обігу землі надасть конкретну вигоду кожному українцеві. Не біймося змінювати Україну на краще. Цей час прийшов!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Тимофій МИЛОВАНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини